eReport.sk
Heger a Budaj: Dotáciu Vlčanovej firme nevyplatili
Heger a Budaj: Dotáciu Vlčanovej firme nevyplatili

Skutok sa teda nestal? Heger a Budaj: Dotácia pre Vlčanovu firmu zatiaľ nebola vyplatená

Dotácia pre firmu Reko Recycling dočasne povereného ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana nebola zatiaľ vyplatená. Pre médiá to v pondelok povedali dočasne poverený premiér Eduard Heger a dočasne poverený šéf envirorezortu Ján Budaj.

„Podľa informácií, ktoré mám, dnes na jeho účte nie je ani euro,“ priblížil Heger. Nariadil kontroly, ktoré majú preveriť, či dotáciu udelili v súlade so zákonom. Ak sa preukáže, že nie, bude proces zastavený.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Budaj zvolal okrúhly stôl
  2. Pofidérne dotácie

Môj nominant či tvoj nominant?

Predseda vlády reagoval aj na vyjadrenia šéfa OĽANO Igora Matoviča. Ten tvrdí, že o menovaní Vlčana na post ministra sa dozvedel od Hegera. „Keď sme nominovali Vlčana, tak som bol súčasťou predsedníctva OĽANO. Nepamätám si presne, ako prišlo na meno Vlčana. Tak ako v každej štandardnej strane, ak by predseda nechcel, aby bol niekto ministrom, tak má vždy kompetenciu zakročiť,“ poznamenal Heger. Príde mu detinské sa teraz doťahovať za to, kto bol čím nominantom. Tvrdí tiež, že sa ako premiér nezbavoval zodpovednosti za svojich ministrov.

Vlčan ponúkol vo štvrtok 4. mája odstúpenie zo svojej funkcie. Urobil tak pre medializovanú kauzu rodinnej spoločnosti Reko Recycling, ktorá získala štátnu dotáciu 1,4 milióna eur. Poukázal však na to, že nevidí zo strany danej spoločnosti ani zo svojej strany žiadne porušenie zákona.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Skutok sa teda nestal? Heger a Budaj: Dotácia pre Vlčanovu firmu zatiaľ nebola vyplatená

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php