eReport.sk
Aj takto vyzeralo "umenie" na piesňovej súťaži Eurovízia. Zdroj: FB / Milan Kuriak

VIDEO Z Eurovízie sa stala liečebňa pre postihnutých, smeje sa Anna Belousovová


Kam padá úroveň kultúry a úroveň samotnej piesňovej súťaže Eurovízia? Otázka je to nanajvýš aktuálna, ak sa pozrieme nielen na jej aktuálneho víťaza (či víťazku?), ale aj na víťaza (či víťazku?) spred 10-tich rokov.

V Rusku nás nazývajú Geyropa

V tomto ročníku si vavrín pre víťaza odniesol švajčiarsky nebinárny „umelec“ rapper Nemo so skladbou „The Code“, v roku 2014 uspel/a v dánskej Kodani stala fúzatá speváčka Conchita Wurst z Rakúska. Pri pohľade na týchto dvoch víťazov/víťazky sa normálny človek pýta: Čo nás ešte čaká v budúcnosti? Nad zvyšujúcou sa „kvalitou“ piesňovej súťaže Eurovízia sa v statuse zamýšľa aj Anna Belousovová, expolitička a šéfka strany Národ a Spravodlivosť.

Nebinárny rapper Nemo. Zdroj: YouTube.com

„Písal sa rok 1974. ABBA vyhrala cenu Eurovízie s pesničkou Waterloo. Prešlo 50 rokov a z Eurovízie sa stala liečebňa pre postihnutých, čomu zodpovedá aj úroveň celej súťaže,“ konštatuje hneď v úvode Belousovová, ktorá sa vzápätí pýta: „Myslíte si, že to , čo sa udialo s Európou za tých 50 rokov, možno nazvať pokrom? Že je to progres?“

Zdroj: YouTube.com

„Toto je ten liberálny progresivizmus v praxi. Waterloo normálnych hodnôt, normálneho sveta a ľudskosti. Potom sa netreba diviť, že nás v Rusku nazývajú Geyropa…,“ napísala na samý záver Anna Belousovová.

Zdroj: YouTube.com

Zdroj: FB / Anna Belousovová

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Z Eurovízie sa stala liečebňa pre postihnutých, smeje sa Anna Belousovová

Odoberať
Upozorniť na
25 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: