eReport.sk
Peter Pellegrini
Peter Pellegrini požíva v súčasnosti medzi Slovákmi najväčšiu dôveru. Zdroj: FB / Peter Pellegrini

Slováci najviac dôverujú Pellegrinimu, tretí je Fico, iba 30 percent ľudí verí Šimečkovi a minimum Matovičovi


Pre politika je najdôležitejšie získať si dôveru ľudí. Zdá sa, že líder Hlasu-SD a budúci slovenský prezident Peter Pellegrini to má medzi ľuďmi rozohrané veľmi dobre. Jeho popularita a teda i dôveryhodnosť medzi ľuďmi stúpajú, o čom svedčí aj skutočnosť, že už poráža i súčasnú hlavu štátu Zuzanu Čaputovú.

Jasne posledný je – Matovič

Dôveryhodnosť lídrov našich politických strán skúmala pre TV Markíza agentúra Focus, a to v prieskume realizovanom v dňoch 17. až 24. apríla na vzorke 1017 respondentov. Najdôveryhodnejším politickým lídrom je podľa prieskumu novozvolený prezident Peter Pellegrini, ktorému dôveruje 47 percent Slovákov, pričom nedôveru má zatiaľ u 52 percent opýtaných. V rebríčku dôveryhodnosti hneď za ním skončila prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej dôveruje 45% a nedôveruje 54% oslovených. Tretia priečka patrí premiérovi a lídrovi Smeru-SSD Robertovi Ficovi, ktorému vyslovilo dôveru 35% a nedôveru 64 % Slovákov.

Líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka skončil na štvrtej priečke keď mu dôveruje 30% a nedôveruje 66% opýtaných ľudí. Za ním nasleduje predseda SaS Branislav Gröhling, ktorému dôveruje 29% a nedôveruje 64% obyvateľov Slovenska. Na ďalšej priečke je líder hnutia KDH Milan Majerský s 28% dôverou a 63% nedôverou. Predsedovi hnutia Republika Milanovi Uhríkovi dôveruje 26% a nedôveruje 63% respondentov, šéfovi SNS Andrejovi Dankovi vyslovilo dôveru 23% a nedôveru 75% opýtaných.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Anna Belousovová zúri. Bývalú političku nahnevala najnovšia vianočná reklama mobilného operátora.
  2. Peter Pellegrini
  3. prezident SR Peter Pellegrini
  4. Ľudia vás nechcú!

Predseda strany Demokrati Jaroslav Naď požíva dôveru 22% Slovákov a nedôveru 71% ľudí. Šéf Maďarskej aliancie Krisztián Forró dosiahol v prieskume dôveru 22% a nedôveru 60% opýtaných. Posledný skončil šéf hnutia Slovensko Igor Matovič, ktorému dôveruje iba 13% opýtaných a až 86% Slovákov má k jeho osobe nedôveru.

Zdroj: topky.sk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slováci najviac dôverujú Pellegrinimu, tretí je Fico, iba 30 percent ľudí verí Šimečkovi a minimum Matovičovi

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: