eReport.sk
Volodymyr Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj neodbytne pýta od Západu ďalšie a ďalšie zbrane. Foto: tasr/ap

Začali sa tvrdé boje v Charkovskej oblasti! Zelenskyj apeluje na zahraničie


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom pravidelnom večernom videopríhovore oznámil, že v sobotu prebiehali boje medzi ukrajinskými a ruskými silami v okolí siedmich pohraničných dedín v Charkovskej oblasti ležiacej na severovýchode Ukrajiny. „Veľmi napätá“ je podľa neho aj situácia v Doneckej oblasti.

Tvrdé boje

„Naše obranné operácie pokračujú v Charkovskej oblasti v okolí obcí Strileča, Krasne, Morochovec, Olijnykovo, Lukjanci, Hutyšče a Pletenivka,“ povedal Zelenskyj. Dodal, že v Doneckej oblasti zostáva situácia mimoriadne napätá najmä v smere na mesto Pokrovsk.

Pozemná ofenzíva

Odrazenie najnovšej ruskej ofenzívy na východe krajiny na hraniciach Charkovskej oblasti, ktorá sa začala v piatok, označil Zelenskyj za „úlohu číslo jeden“. „Splnenie tejto úlohy závisí od každého vojaka, každého poddôstojníka a každého dôstojníka,“ uviedol Zelenskyj.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pripravujú sa na vojnu?

Ukrajinskí vojaci podľa Zelenského už dva dni podnikajú protiútoky na obranu ukrajinského územia. Velenie armády smerom na Charkov vyslalo posily. Ukrajinské jednotky musia zničiť ruskú techniku a „neutralizovať“ ruských okupantov. „Okupant musí cítiť, že nikde na Ukrajine to nebude mať ľahké,“ povedal prezident.

Ukrajina volá po podpore zahraničia

Na úspešné odrazenie najnovšieho veľkého útoku ruských síl však Ukrajina potrebuje ďalšiu podporu zo zahraničia. „V súčasnosti je každý systém protivzdušnej obrany a každá dodaná raketa príspevkom, ktorý zachraňuje životy a udržiava naše mestá a komunity pri živote,“ napísal Zelenskyj v sobotu na Facebooku. „To, čo naozaj pomáha, sú zbrane skutočne dodané Ukrajine.“

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Začali sa tvrdé boje v Charkovskej oblasti! Zelenskyj apeluje na zahraničie

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne