eReport.sk
zbraň
Ilustračné foto: tasr

Hrôza počas narodeninových osláv: Streľba v bare si vyžiadala až osem obetí!


Oslava narodenín končiaca smrťou? Predstava každého oslavujúceho a jeho hostí je to doslova nepredstaviteľná. Už jeden mŕtvy na oslave dňa narodenia je tragédia, ale rovno osem, to je doslova hrôza. Navyše, ak všetci zomrú po nepochopiteľnej streľbe.

Obeťami päť mužov a tri ženy

Osem obetí si vyžiadal strelecký útok na narodeninovú oslavu v bare, ktorý sa v sobotu odohral v sobotu na juhozápade Ekvádoru, uviedla miestna polícia. TASR informuje na základe správy agentúry AP. Útok sa odohral v prístavnom meste Chanduy v provincii Santa Elena ležiacom približne 300 kilometrov juhozápadne od ekvádorskej metropoly Quito. Útočníci na miesto dorazili v taxíku a na dvoch motocykloch, dodala miestna polícia. Obeťami je päť mužov a tri ženy, niektoré z obetí sa nachádzali pred barom. Podľa polície nemala žiadna z obetí záznam v trestnom registri.

Mohlo by vás zaujímať:

Bezprostredne nebolo jasné, či cieľom útoku bola osoba, ktorá v bare oslavovala narodeniny. Provincia Santa Elena sa stala jednou z najnásilnejších oblastí Ekvádoru. Čiastočne to možno odôvodniť tým, že v nej nachádzajú tri morské prístavy, ktoré často slúžia na pašovanie drog, dodáva AP. Výrazný nárast vrážd v krajine spôsobili miestne gangy, ktoré v niektorých prípadoch spolupracujú s mexickými drogovými kartelmi. V roku 2023 bolo v Ekvádore spáchaných 7600 vrážd, teda takmer o 60 percent viac ako v roku 2022, kedy ich bolo v Ekvádore spáchaných 4400. Ekvádorské úrady tento rok zatiaľ evidujú 1875 vrážd, píše AP.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hrôza počas narodeninových osláv: Streľba v bare si vyžiadala až osem obetí!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: