eReport.sk
Na snímke 35-ročná Anna Ševčenková zachraňuje veci zo svojho domu zničeného bombardovaním v ukrajinskom meste Irpiň 3. mája 2022.
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Ukrajinci bombardovali ruský Belgorod, zahynulo najmenej sedem ľudí


Smrť sa vo vojne medzi Ruskom a Ukrajinou prelieva z jeden strany na druhú. Po ruských náletoch zmierajú civilisti na Ukrajine, po ukrajinských najnovšie v Ruskom meste Belgorod. Čo bude po tomto útoku? Kedy sa toto nezmyselné zabíjanie skončí? Kedy sa obe strany konečne stretnú za rokovacím stolom bez ultimatívnych požiadaviek?

Po civilistoch vraj obe strany neútočia

Najmenej sedem osôb prišlo o život v troskách viacpodlažnej budovy v ruskom meste Belgorod, ktorá sa čiastočne zrútila po zásahu ukrajinskými silami. TASR informuje podľa agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na ruské médiá. Gubernátor Belgorodskej oblasti Viačeslav Gladkov na sociálnej sieti zverejnil video, na ktorom je pozorovateľné zrútenie tejto budovy. Pripomenul, že Belgorod a rovnomenná oblasť boli terčom rozsiahlych útokov ukrajinských ozbrojených síl. Celý úsek budovy – od desiateho až po prvé podlažie – sa zrútil po zásahu delostreleckým granátom.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Budú brať na vojnu aj deti

O život podľa ruských médií prišlo najmenej sedem osôb a ďalších 15 utrpelo zranenia. Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že budovu poškodila balistická riadená strela typu Točka, ktorú zneškodnili ruské systémy protivzdušnej obrany, píše Reuters. Ukrajina sa k incidentu bezprostredne nevyjadrila a Reuters nebola bezprostredne schopná potvrdiť správy sprostredkované oboma stranami priamo z bojiska. Ukrajina a Rusko tvrdia, že svoje útoky na civilistov nesmerujú. Počas vojny, ktorá vypukla vo februári 2022, však na oboch stranách prišlo o život už množstvo civilistov, pripomína Reuters.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinci bombardovali ruský Belgorod, zahynulo najmenej sedem ľudí

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: