eReport.sk

Čaputová po rozlúčkovej tour: Ku každodennej realite ľudí na Ukrajine patrí strach a neistota


Prezidentka Zuzana Čaputová pokračovala v sobotu vo svojej rozlúčkovej ceste po Ukrajine. Navštívila Černihivskú oblasť, ktorá na severovýchode priamo susedí s Ruskom, pričom bombardovanie a boje ju veľmi poznačili. Obnova tejto oblasti však napreduje a aktívne sa na nej podieľa aj Slovensko, konštatuje Čaputová v príspevku na sociálnej sieti Facebook.

Čaputovej rozlúčková tour

Navštívili sme školu v obci Trysvjatska Sloboda, v ktorej aj s našou pomocou prebieha rekonštrukcia protiraketového krytu, aby sa v ňom deti mohli učiť aj počas množstva poplachov,“ informuje prezidentka SR.

V meste Černihiv si zase Čaputová s delegáciou pozrela kontajnerové mestečko, s ktorého výbavou pomáhalo aj Slovensko. Žijú v ňom presídlení obyvatelia, ktorí prišli o svoje domovy. „Niektorí tam žijú už takmer dva roky a naše mimovládne organizácie pomáhajú, aby ich život aj v takýchto provizórnych podmienkach bol znesiteľnejším,“ uviedla.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sprostredkovateľom mieru by mohla byť Čína
  2. Volodymyr Zelenskyj

Čaputová v tomto meste navštívila aj Černihivskú národnú polytechnickú univerzitu, ktorá bola pri ruských útokoch už dvakrát poškodená. Miestni predstavitelia prezidentke SR podľa jej slov povedali, že nádej čerpajú vďaka ľuďom a pomoci zo strany medzinárodného spoločenstva vrátane Slovenska, za ktorú sú nesmierne vďační.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová po rozlúčkovej tour: Ku každodennej realite ľudí na Ukrajine patrí strach a neistota

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: