tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na archívnej snímke Daniel Lipšic, v pozadí Robert Fico.
Na archívnej snímke Daniel Lipšic, v pozadí Robert Fico. Foto: tasr

VIDEO Lipšic reagoval na škandalózne nahrávky: Pár viet vytrhnutých úplne z kontextu považujem za absurdné!

Predseda strany SMER – SD Robert Fico v piatok na tlačovej besede uviedol, že napriek všetkým problémom, ktoré máme, nemôže ignorovať obrovské defekty v demokracii a právnom štáte, ktorých sme denne svedkami. Doteraz všetko, čo bolo k tejto téme zverejnené, počnúc prepismi sms komunikácie, všetky dôkazy listinného charakteru, všetko sa preukázalo ako pravdivé. Jedným z hlavných „hrdinov“ týchto príbehov je prokurátor ÚŠP Ondrej Repa, synovec sudcu NS SR Juraja Klimenta. Títo dvaja patria do skupiny politicky angažovaných vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov, ktorí robia špinavú právnickú robotu s cieľom likvidovať opozíciu, uvádza strana Smer-SD na svojom kanáli YouTube, kde zverejnila časť nahrávok rozhovorov medzi prokurátorom Repom a obvineným expolicajtom Kučerkom.

Zdroj: fb/smer-sd

V nasledujúcich riadkoch vám v plnom znení prinášame, čo presne opozičná strana k celej záležitosti na sieti uviedla ohľadne údajných nezákonných postupov:

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Bývalý policajný vyšetrovateľ Marián Kučerka sa v utorok 25. januára 2022 postavil pred Špecializovaný trestný súd.
 2. Robert Fico (Smer-SD) reaguje na otázky maďarskej televízie.
 3. Na kombosnímke zľava Marián Kučerka a Daniel Lipšic.
 4. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ondrej Repa.
 5. Starosta obce Záhorská Ves Boris Šimkovič.
 6. Vladimír Pčolinský.
 7. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ondrej Repa.
 8. November 2020: Minister financií Eduard Heger (vľavo) predstavil nového šéfa Finančnej správy Jiřího Žežulku (vpravo).
 9. Robert Fico (uprostred) gestikuluje počas tlačovky Smeru-SD.
 10. Robert Fico
 11. Bývalá ministerka spravodlivostiMária Kolíková (klub SaS).
 12. Vľavo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a v popredí vpravo Matúš Šutaj-Eštok (Hlas-SD).

Na tlačovej besede boli zverejnené nahrávky prokurátora Repu, prvá bola s Mariánom Kučerkom, kde je zrejmé, že dozorový prokurátor absolútne nevídane informuje prezidenta policajného zboru o zadržaní podnikateľa J. Haščáka, že sa ide robiť Penta. Toto len potvrdzuje, že celá kauza J. Haščáka bola typickým politickým procesom bez dôkazov. V jeho prípade štát skonštatoval, že bol nezákonne stíhaný a nezákonne vzatý do väzby.

Daniel Lipšic s výrokmi Jaroslava Haščáka zo spisu Gorila

Rok 2013: Lipšic s výrokmi Haščáka zo spisu Gorila. – Foto: tasr

Pred niekoľkými mesiacmi sa uskutočnila tlačová beseda, na ktorej bolo odprezentované oficiálne podanie pani doktorky K. Kučerkovej. JUDr. Kučerková je prokurátorkou Krajskej prokuratúry v Bratislave. Táto prokurátorka podala zastupujúcemu generálnemu prokurátorovi podnet na podanie návrhu na disciplinárne konanie voči prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR JUDr. Ondrejovi Repovi a JUDr. Michalovi Šúrekovi.

Sudca špecializovaného trestného súdu (ŠTS) „naparil“ Kučerkovi 11 rokov na prvom stupni. Prokurátor činný vo veci nebol nikto iný, ako pán Repa.

Smer-SD.

Prokurátori špeciálnej prokuratúry podľa nej vyvíjali hrubý nátlak na jej manžela, vyšetrovateľa NAKA. Teda najskôr na neho tlačili, používali vyhrážky a žiadali ho, aby sa priznal k spáchaniu trestného činu. V prípade, že tak neurobí, spravia jemu a jeho manželke veľkú hanbu. Po tomto sa dostal Marián Kučerka do najhoršieho výkonu väzby v Žiline. Sudca špecializovaného trestného súdu (ŠTS) „naparil“ Kučerkovi 11 rokov na prvom stupni. Prokurátor činný vo veci nebol nikto iný, ako pán Repa. Vec ide na najvyšší súd, ktorý bude rozhodovať o odvolaní, ktoré Kučerka podal proti rozsudku ŠTS.

Bývalý policajný vyšetrovateľ Marián Kučerka sa v utorok 25. januára 2022 postavil pred Špecializovaný trestný súd.

Bývalý policajný vyšetrovateľ Marián Kučerka. – Foto: tasr

No a na najvyššom súde to dostal strýko pána Repu, Juraj Kliment. Pridelenie konkrétnemu sudcovi však malo byť náhodné, na čo je existuje potvrdenie, ktoré je však dátumovo rozporuplné.„To potvrdenie magistrovi Kučerkovi je datované k 22.6.2022, v čase 11 hodina 10 minúta a 46 sekunda. K tomuto formálne na papieri vytlačenému potvrdeniu sa vzťahuje aj elektronické potvrdenie o generovaní náhodným výberom, ktoré nedostávate automaticky, ale musí byť vyžiadané. Čo je najzvláštnejšie, že toto elektronické potvrdenie je časované v ten istý deň, avšak päť minút neskôr, ako to pôvodne vytlačené potvrdenie, ktoré je v spise. Nie je možné, aby táto elektronika bola časovaná až päť minút neskôr, pričom bude zaujímavé sledovať, čo ukážu konkrétne dáta. V tých dátach je každý jeden podvod nevyhnutne zaznamenaný,“ potvrdil advokát Marek Para. M. Kučerku z väzby v Žiline dotiahli na ÚŠP do Pezinka, kde ho prinútili podpísať ospravedlnenie Šúrekovi a Repovi, že to, čo jeho manželka napísala v trestnom oznámení nie je pravda.

Synovec a jeho strýko. Na kombosnímke zľava prokurátor Ondrej Repa a sudca Juraj Kliment. – Foto: tasr

No bola odprezentovaná ďalšia nahrávka, ktorá dokazuje, že Kučerkovci hovorili pravdu, že bolo na nich tlačené. Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar k tejto nahrávke povedal, že Ondrej Repa je dozorový prokurátor v kauze Očistec, robil tam rôzne rozhodnutia, prvý zadefinoval údajnú zločineckú skupinu. On určil politické zameranie tejto kauzy. Robil všetky rozhodnutia, ktoré sa týkali obvinení, vyhodnocoval jeho podmienky vo väzbe, rozhodoval o tom, keď namietali postupy vyšetrovateľov.„Čo mu odporúčam a verejne, Ondrej Repa, choď na personálne oddelenie, zober za ruku Michala Šúreka a čím skôr dajte žiadosti do civilu, z funkcie preč. Je to v prospech dobrého mena prokuratúry, bude to v prospech tých ľudí, ktorých vy dnes riešite, obviňujete, obžalovávate a podobne, pretože vy nezákonne zasahujete do práv týchto osôb a bude to aj vo vašom záujme, pretože vy zrejme pokračujete v trestnej činnosti a umožňuje vám to systém, vaši nadriadení, ktorí toto neriešia. Potom vám odporúčam, aby ste šli na NAKA a zaklopali na dvere, že sa chcete priznať a porozprávať ako veci boli a samozrejme vám odporúčam, nehláste sa k čurillovcom. Ak použijú ten modus operandi, čo používali doteraz, tak pôjdete do Prešova do výkonu väzby, nebudete v kontakte s rodinou niekoľko mesiacov a bude voči vám produkované umelé dôkazy kajúcnikmi,“ uviedol T. Gašpar.

Tibor Gašpar po prepustený z väzby v Banskej Bystrici.

Tibor Gašpar po prepustení z väzby v Banskej Bystrici. – Foto: tasr

Bola odprezentovaná aj tretia nahrávka, ktorá hovorila o tom, že napriek tomu, že tam Repa deklaruje, že nebude do toho ťahať deti a manželku M. Kučerku, v ďalšej, inej komunikácii sa preukázalo, že policajti mali povolenie zastreliť mu deti. Urobili mu dvakrát domovú prehliadku len z dôvodu psychického nátlaku. V prípade manželky je dnes stav taký, že má vznesené obvinenie, tiež aj jeho otec, ktorý pod tlakom toho celého zomrel. Čiže všetko to, čo Repa naznačoval Kučerkovi, že sa môže stať sa aj stalo.

Zľava Milan Lučanský a Branislav Zurian. – Foto: tasr

Advokát a člen predsedníctva strany SMER – SD R. Kaliňák je toho názoru, že sa v danej veci bavíme o teroristickej skupine, predstavitelia ktorej si sadizmus a týranie iných užívajú. Zakážu ísť na pohreb, zakážu kontakt s deťmi, organizujú teatrálne prepady v domoch. Snažia si cez zákonné oprávnenia dokazovať, že majú silu, že sú drsní chlapi. A na ich čele sedí deviant Lipšic. No voči nim stoja ich obete, generál Lučanský, Branislav Zurian, Vladimír Pčolinský, vyšetrovateľ Kaľavský, Kučerka a Emel, to všetko sú ľudia, ktorí zistili, že ÚŠP podvádza sudcov, ľudí, celý právny systém. Všetci si zabezpečili, kto bude ako rozhodovať. Ktokoľvek rozhodol inak, ako si oni predstavovali bol odstránený.

Už chápete, prečo Lajo dostal všetky vládne zákazky? Lebo z toho má financovať kajúcnikov, z toho má financovať ÚŠP, možno políciu. Za peniaze sa kupovali kajúcnici?

Pýta sa exminister vnútra Robert Kaliňák.

Čo však ešte dnes vyšlo najavo je, že prokurátor Repa v komunikácii hovorí, že Lajo (Makó) povedal, že sa o Kučerku postará. „ÚŠP si našlo kamaráta. ÚŠP si našlo sponzora. Už to nie je len o politickej pomste, o politických kauzách, už je to o kšefte, už teraz je to o korupcii. Už chápete, prečo Lajo dostal všetky vládne zákazky? Lebo z toho má financovať kajúcnikov, z toho má financovať ÚŠP, možno políciu. Za peniaze sa kupovali kajúcnici?“ pýta sa R. Kaliňák. Dodal, že títo vyšetrovatelia chcú všetkých umlčať, tiež bol pokus o umlčanie predstaviteľov SMERu. Podľa jeho slov je jediná šanca vrátiť sa späť na zákonnú cestu.

TASR ešte v piatok zverejnila stanovisko Repu, reakciu hovorkyne Generálnej prokuratúry SR aj šéfa Najvyššieho súdu.

Repa: Neviem, odkiaľ nimi disponujú

„Pokiaľ ide o dnešnú tlačovú besedu, tak sa nebudem bližšie vyjadrovať ani komentovať verejné vyjadrenia politikov a ďalších osôb,“ uviedol riaditeľ odboru ekonomickej kriminality Úradu špeciálnej prokuratúry Ondrej Repa. O existencii nahrávok, ktoré mali byť na tlačovej konferencii prezentované, nemá vedomosť. „Neviem, odkiaľ nimi disponujú, a pokiaľ boli vyhotovené, tak sa tak stalo bez mojej vedomosti a súhlasu, pričom z kontextu je zrejmé, že mali byť vyhotovené bývalými príslušníkmi Policajného zboru, ktorí majú povinnosť postupovať podľa Trestného poriadku,“ podotkol s tým, že nahrávky mohli byť získané aj v rozpore so zákonom o prokuratúre.

V prípade, že ktokoľvek disponuje dôkazmi o takomto nezákonnom konaní, mal by postupovať v zmysle zákona, a teda oznámiť tieto okolnosti orgánom činným v trestnom konaní.

Predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta.

„Napriek tomuto konštatovaniu by bolo vhodné oboznámiť sa s celým obsahom údajnej nahrávky, kde by malo byť potom zachytené aj vyjadrenie dotknutej osoby o vlastnej trestnej činnosti a trestnej činnosti iných verejných činiteľov,“ zdôraznil Repa v reakcii, ktorú TASR poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

Predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta dôrazne odmieta opakujúce sa politické ataky na sudcov Najvyššieho súdu, ktorí majú jeho plnú dôveru. Absolútne vylučuje i akékoľvek manipulácie pri prideľovaní spisov jednotlivým senátom. „V prípade, že ktokoľvek disponuje dôkazmi o takomto nezákonnom konaní, mal by postupovať v zmysle zákona, a teda oznámiť tieto okolnosti orgánom činným v trestnom konaní,“ zdôraznil Šikuta.

Lipšic argumentuje vytrhávaním z kontextu

Pre TV Markíza poskytol stanovisko ešte v piatok aj šéf ÚŠP Daniel Lipšic. Tvrdil, že o náhravke nič nevie a ak ju Smer má, prečo ju nezverejnil celú. „Z polhodinového stretnutia zverejniť len niekoľko viet vytrhnutých úplne z kontextu považujem za absurdné. Je zrejmé, že existujú osoby, ktoré majú k dispozícii celú zvukovú nahrávku,“ reagoval Lipšic, podľa ktorého, si verejnosť môže utvoriť komplexný obraz až po vypočutí celej nahrávky. Nuž, proti gustu žiaden dišputát, ale podľa toho, čo uzrelo svetlo sveta doteraz je zjavné, že prokurátor sa vyhrážal obvinenému, keď argumentoval jeho rodinou…

Pre médiá to zjavne nie je záležitosť na investigatívu

Občania sú opäť svedkami toho, že vážne podozrenia z nátlakových praktík prokurátora ÚŠP nie sú pre mainstreamové médiá žiadnou témou (a už vôbec nie veľkou). Všimol si to aj šéfmanažér strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok: „Aj vy počujete to mediálne ticho po tom čo bola včera zverejnená škandalózna nahrávka prokurátora ÚŠP Repu?

Zdroj: fb/sutajestokm


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Lipšic reagoval na škandalózne nahrávky: Pár viet vytrhnutých úplne z kontextu považujem za absurdné!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku