eReport.sk
Milan Lučanský, foto: facebook M. L.

Príde záver vyšetrovania Lučanského smrti? Jeho syn Adam na tele nevidel stopy po obesení sa!

Ako sa vyvinie prípad smrti policajného exprezidenta Milana Lučanského? Vládni politici tvrdia, že všetko je v zásade vyšetrené a veci sa stali tak, ako to bolo masovo medializované. Proti ich názoru však stoja opoziční politici a rodina zosnulého, ktorí poukazujú na viaceré nezrovnalosti v celom príbehu. Definitívnu bodku za prípadom môže dať Úrad inšpekčnej služby a prešovská prokuratúra, ktorá môže vyšetrovanie uzavrieť ako samovraždu, alebo vrátiť celý prípad na ďalšie vyšetrenie. Lučanského syn napríklad tvrdí, že na mŕtvom tele neboli vidieť stopy po obesení a že jeho otec mal rany, s ktorými do väzby neodchádzal.

Generálna prokuratúra sľubovala definitívne rozhodnutie už dlhšie. Dodnes sa však na neho čaká. „Som presvedčený, že orgány činné v trestnom konaní v krátkom čase dajú odpoveď na všetky otázky ‚ako‘,“ napísal v júli minulého roka generálny prokurátor Maroš Žilinka. Jeho úrad však dlhodobejšie ostal len pri sľuboch a dnes sa opäť zdá, že by sa celá kauza mohla blížiť k prelomovejšiemu rozhodnutiu. „Predpokladáme, že v priebehu najbližších dní bude vydané rozhodnutie,“ ohlásil hovorca Generálnej prokuratúry Dalibor Skladan. Prokuratúra dĺžku celého procesu vysvetľuje veľkosťou spisu, ktorý má 2885 strán. Rozsiahle spisy sú pri tom v podobných prípadoch celkom bežnou záležitosťou.

Verzii o samovražde mnohí neveria

Verzia o samovražde je síce najviac prezentovaná v médiách a pevne sa jej držia aj vládni predstavitelia, no jedným dychom treba dodať, že jej veľká časť občanov neverí. Uzatvorenie vyšetrovania bez riadneho prešetrenia riadnych záležitostí by preto mohlo byť ďalšou komplikáciou v neustálej nedôvere občanov orgánom činným v trestnom konaní.

„Keď povedal generál Lučanský Mikulcovi, že čurillovci zneužívajú zákon, okamžite seknutý generál. Skončilo to smrťou, dodnes nevysvetlenou,“ hovoril ešte pred dvoma týždňami exminister vnútra Robert Kaliňák konkrétne o ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO) a Lučanského vyšetrovateľoch.

Na druhej strane, iný názor má komisia, ktorá bola zriadená odchádzajúcou ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (SaS). „Nezistili sme také okolnosti, ktoré by poukazovali na to, že poranenie pravého oka vzniklo konaním inej osoby,“ komentoval závery komisie súdny znalec Norbert Moravanský. Komisiu však opoziční politici považujú za neobjektívnu a politickú.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger a Budaj: Dotáciu Vlčanovej firme nevyplatili
  2. Robert Fico
  3. Na ilustračnej kombosnímke zľava Robert Kaliňák v putách, Igor Matovič a príslušník NAKA.
  4. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
  5. Zľava minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a Milan Lučanský počas zasadnutia Ústredného krízového štábu v súvislosti s vývojom situácie ohľadom nového koronavírusu 14. júla 2020 v Bratislave.

Lučanského syn môže do prípadu ešte výrazne zasiahnuť

Veľký vplyv na záverečné rozhodnutie by mohol mať syn zosnulého policajného exprezidenta, ktorému sa aj na základe pohľadu na mŕtve telo otca nepozdáva verzia o obesení sa a ani tvrdenia, že Lučanskému nebolo vo väznici ublížené. „Žiadne z týchto poranení môj otec predtým, ako bol zadržaný a vzatý do väzby, nemal. Videl som telo otca aj po smrti a nemal na krku žiadne stopy po obesení,“ hovorí Adam Lučanský.

Závery inšpekcie sú však aj naďalej jasné a tá teraz od prešovskej prokuratúry požaduje definitívny záver vyšetrovania. Tá však môže prípad vrátiť aj na ďalšie vyšetrovanie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Príde záver vyšetrovania Lučanského smrti? Jeho syn Adam na tele nevidel stopy po obesení sa!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti