eReport.sk
Ľuboš Blaha, foto: tasr

Za Kuciakom plakali, smrť Duginovej ich vytešuje! Neopísateľné svinstvo, reaguje Blaha na Krúpu z SaS


Podpredseda opozičnej strany Smer-SD Ľuboš Blaha reagoval na kontroverzné vyjadrenia predsedu parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť a nového reprezentanta koaličnej strany SaS Juraja Krúpu. Krúpa je známy svojimi silno proamerickými postojmi, čo by samo o sebe nemuselo byť zlé, no relatívne veselými vyjadrenia o smrti zavraždenej ruskej novinárky Darie Duginovej pravdepodobne naozaj prestrelil.

„SaS sa vytešuje zo smrti novinárky! V Rusku zavraždili novinárku a podozrenie padá na Ukrajinu – ak sa potvrdí, že je do toho Zelenského režim zapletený, z Ukrajiny by to robilo teroristický štát,“ ihneď reagoval Blaha na sociálnej sieti Telegram.

Dcéra Putinovho ideológa, alebo aj nie?

Na svet sa medzi časom dostala informácia, že sa malo jednať o dcéru Alexandra Dugina – ruského filozofa, ktorého viaceré médiá a viacerí politici označili za ideológa ruského prezidenta Vladimíra Putina. Toto však napríklad Blaha odmieta. „K Duginovmu dielu som kritický, ale jeho kritika západného liberalizmu má hĺbku a jeho dielo je v mnohom filozoficky zaujímavé – robiť z neho extrémistu je prehnané, hoci – ako opakujem – Dugin nepatrí k mojim obľúbeným mysliteľom. Je však absolútny nezmysel, že by bol Dugin ideológ Putina, ako to podsúvajú slovenské liberálne médiá,“ konštatuje podpredseda Smeru.

„Ani najbrutálnejší mafiáni neútočia na rodiny“

Terčom útoku mal byť pri tom samotný Dugin. Či už Dugin je, alebo nie je Putinov ideológ, ani jedna z týchto možností by nemala ospravedlňovať vraždu nevinnej osoby, ešte k tomu aj novinárky. Niektorí politici sa pri komentovaní tohto ohavného činu možno nechali zlákať svojim vlastným vnímaním sveta, no možno zabudli, aké boli ich postoje pri vražde slovenského novinára Jána Kuciaka, čo je téma, na ktorej si Krúpov vtedajší šéf a dnešný minister financií Igor Matovič (OĽANO) postavil kampaň.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Robert Fico (uprostred) gestikuluje počas tlačovky Smeru-SD.
 2. Alebo Američania môžu všetko?
 3. Bude kandidovať do EP! V deň výročia Nežnej revolúcie oznámil známy ľavičiar, že sa bude uchádzať o pozíciu Europoslanca.
 4. Zákon očisty
 5. Čína dôrazne vyzvala Ukrajinu a Rusko
 6. Nie sme teroristi
 7. Zomrel známy slovenský umelec
 8. Slováci o hlade?
 9. Výcvik za státisíce eur
 10. Pápež František
 11. Ľuboš Blaha na videosnímke.
 12. Tóth si všíma konanie policajného prezidenta.

„Vražda Duginovej dcéry je neopísateľné svinstvo, pretože ani najbrutálnejší mafiáni neútočia na rodiny. A už vôbec nie na intelektuálov – iba psychopati s teroristickými chúťkami sa môžu zo smrti nevinnej mladej ženy vytešovať. Žiaľ, aj u nás sa taký našiel. Juraj Krúpa, predseda Brannobezpečnostného výboru NR SR, primitív, čo ako prvý zdrhol z potápajúcej sa OĽaNO a dnes robí hanbu SaS-ke,“ zarazene konštatuje Blaha. „Tlieskať nad smrťou novinárky, to je naozaj vrchol chrapúnstva. Jedna Krúpa nech je oddnes fyzikálnou jednotkou primitivizmu. Psychopati by nemali sedieť v slovenskom parlamente – robia strašnú hanbu celému Slovensku. To fakt chceme, aby civilizovaný svet krútil hlavou nad tým, že v slovenskom parlamente sedí niekto, kto sa teší z vraždy človeka? Niekto, kto vlastne obhajuje terorizmus?,“ uzavrel rečníckou otázkou opozičný politik.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Za Kuciakom plakali, smrť Duginovej ich vytešuje! Neopísateľné svinstvo, reaguje Blaha na Krúpu z SaS

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre