eReport.sk
Posledná rozlúčka s novinárkou Dariou Duginovou. Na snímke Alexander Dugin. Foto: tasr/ap

Rusko sa rozlúčilo s Duginovou. Zomrela za ľudí, vyhlásil na pohrebe jej otec

Stovky ľudí sa zišli v utorok v Moskve na pohrebe novinárky Darie Duginovej, ktorá v sobotu večer na predmestí Moskvy zahynula pri výbuchu auta. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Táto 29-ročná novinárka a publicistka bola dcérou prokremeľského nacionalistického ideológa Alexandra Dugina. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ilustračné foto
  2. Pohreb zavraždenej ruskej novinárky Darie Duginovej
  3. Poslanec za SaS Juraj Krúpa
  4. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto
  5. Pápež František

Ľudia sa pri rozlúčke zhromaždili v priestoroch televíznej veže Ostankino v Moskve. Mnohí z nich priniesli kvety. Dugin s manželkou, obaja v čiernom oblečení, sedeli vedľa otvorenej rakvy svojej dcéry, píše AFP. „Zomrela za ľudí, za Rusko, na čele,“ povedal Dugin na začiatku smútočného obradu.

Duginová pracovala pre pro-kremeľské televízne stanice vrátane RT (predtým Russia Today). Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) v pondelok obvinila z prípravy sobotného výbuchu, pri ktorom zahynula, Ukrajinu. Kyjev to však odmieta. Cieľom útoku mohol byť samotný Dugin, píše AFP. Spolu s dcérou sa v sobotu zúčastnil na literárno-hudobnom „vlasteneckom festivale“ v Zacharove v Moskovskej oblasti. Z podujatia plánovali odísť spolu, ale Daria odišla autom svojho otca sama.

Posledná rozlúčka s novinárkou Dariou Duginovou. Na snímke Alexander Dugin. Foto: tasr/ap

„Putinov mozog“

Dugin (60) bol pred zánikom Sovietskeho zväzu protikomunistickým disidentom, pripomína AFP. Dlhodobo obhajuje zjednotenie ruskojazyčných a iných území v rámci nového ruského impéria. Presadzuje, aby táto „ríša“ zahŕňala aj Ukrajinu. O priamom vplyve Dugina na ruského prezidenta Vladimira Putina sa dlhodobo špekuluje. Pre svoje názory sa ocitol na sankčnom zozname USA a na Západe je známy ako „Putinov mozog“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko sa rozlúčilo s Duginovou. Zomrela za ľudí, vyhlásil na pohrebe jej otec

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti