tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ľuboš Blaha, Smer-SD, opozícia
Ľuboš Blaha, foto:tasr

Blaha o konci hlinikárne Slovalco: Za všetko môžu protiruské sankcie a hlúpa vláda!

Nečakáne sa stalo realitou. Desiatky rokov vyrábala hlinikáreň Slovalco hliník v Žiari nad Hronom. Teraz sa však jej dlhoročná tradícia blíži ku koncu. Predsedníctvo hlinikárne v utorok večer rozhodlo o tom, že do konca septembra ukončí výrobu hliníka. Väzy hutníkom zlomili vysoké ceny elektrickej energie, ktoré sú v súčasnosti na nezvládatelných hodnotách.

Podpredseda opozičného Smeru-SD a poslanec Národnej rady SR Ľuboš Blaha v tom vidí nekonanie súčasnej vlády na čele s Eduardom Hegerom (OĽANO) i cielené protiruské sankcie, ktoré v tomto prípade, mali „sebazničujúci efekt.“ „Vláda nechala padnúť hlinikáreň v Žiari nad Hronom, pritom ju mohla zachrániť. Toto je škandál!“ uvádza poslanec vo svojom príspevku na sociálnej sieti Telegram.

Zlomili im väz sankcie?

Od začatia ruskej invázie na Ukrajinu ubehlo bez mála šesť mesiacov. Dlhotrvajúci konflikt spôsobil okrem nezvratných strát na ľudských životoch i fatálne ekonomické straty najmä v krajinách Európy. Sankcie, ktoré mali pôvodne „ublížiť“ Rusku, pôsobia skôr negatívne na krajiny, respektíve zoskupenia krajín, ktoré ich na neho uvalili. „Za všetko môžu protiruské sankcie a hlúpa vláda,“ uvádza Blaha. „Odporúčam robotníkom zo Žiaru nad Hronom, nech sa idú pekne „poďakovať“ Čaputovej, Matovičovi a Sulíkovi, že ich pripravili o všetko. Blíži sa výbuch, ktorý ich zmetie všetkých!“ dopĺňa.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Robert Fico (uprostred) gestikuluje počas tlačovky Smeru-SD.
 2. Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD).
 3. Peter Pellegrini na snímke z videa.
 4. Slovalco
 5. Zľava predseda vlády SR Eduard Heger a podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič.
 6. Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
 7. Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
 8. Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.
 9. úplní babráci vládny návrh
 10. Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) sa prihovára na námornej prehliadke pri príležitosti Dňa námorníctva v Petrohrade v nedeľu 31. júla 2022. Vpravo ruský minister obrany Sergej Šojgu.
 11. Na snímke spustenie novej pretavovacej pece hliníkových procesných šrotov v a.s. Slovalco v Žiari nad Hronom 14. júna 2022.
 12. Tomáš Drucker, exminister
 13. Na ilustračnej snímke pracovník pri výrobe hliníka.

Slovalco patrí medzi najväčších zamestnávateľov v kraji

„Slovensko nezaviedlo konkurencieschopný rámec Európskej únie na kompenzáciu nepriamych CO2 nákladov, čo znemožnilo Slovalcu uzavrieť dlhodobú zmluvu na dodávku elektrickej energie. Ak by Slovalco pokračovalo v prevádzke aj po roku 2022, pri súčasných slovenských rámcových podmienkach a vysokých cenách elektriny by utrpelo značné finančné straty,“ uviedol vedúci divízie primárnej výroby spoločnosti Hydro a predseda predstavenstva spoločnosti Slovalco Ola Saeter vo svojom utorňajšom stanovisku.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha o konci hlinikárne Slovalco: Za všetko môžu protiruské sankcie a hlúpa vláda!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku