eReport.sk
Maroš Žilinka
generálny prokurátor Maroš Žilinka, foto:tasr

Žilinka reaguje na kroky OĽANO: Paragraf 363 sa stal výlučne politickou témou!

Zmena paragrafu 363 Trestného poriadku sa už stala témou výlučne politickou a nie odbornou. Na sociálnej sieti to konštatuje generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Ostrá reakcia Žilinku

„Skutočne je zmena paragrafu 363 Trestného poriadku, ktorý je dlhé roky rešpektovaným účinným právnym prostriedkom nápravy porušenia zákonnosti, v súčasnosti tým kardinálnym problémom spoločnosti?“ pýta sa Žilinka. Zaujíma ho aj to, či nie je potrebné prioritne riešiť existenčné problémy občanov Slovenska.

Foto: fb/maroszilinka

Úpravou paragrafu 363 Trestného poriadku chce OĽANO prispieť k obnove dôvery v právny štát. Poslanci Národnej rady SR Milan Vetrák a Lukáš Kyselica (obaja OĽANO) predkladajú novelu, ktorá má byť základnou zmenou a má obmedziť využitie paragrafu na najzávažnejšie prípady a pochybenia. Ustanovenie by sa napríklad nemuselo automaticky týkať preskúmavania uznesenia o vznesení obvinenia. Na základe diskusií s inými koaličnými stranami autori návrhu predpokladajú, že zmena by mohla prejsť do druhého čítania. Následne by chceli verejnú diskusiu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinka reaguje na kroky OĽANO: Paragraf 363 sa stal výlučne politickou témou!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti