eReport.sk
Ľuboš Blaha na videosnímke.
Ľuboš Blaha na videosnímke. Zdroj: t.me/lubosblahasmer

VIDEO Blaha dal pár slov „od srdca“: Najväčšia obluda je Korčok, v tom má Gyimesi úplnú pravdu!

Aktuálnu koaličnú krízu, ktorú počas posledného augustového dňa čaká rozuzlenie zhodnotil niekoľko hodín pred vypršaním ultimáta SaS podpredseda opozičnej strany Smer-SD Ľuboš Blaha. Jeho reakcia bola tak, ako už tradične, mimoriadne priama. A, samozrejme, tak ako vždy, politicky absolútne nekorektná. Opäť „dával bomby“. Na adresu elitných politikov koalície.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Igor Matovič s letákom od demonštrantov počas protestu Gorila pred budovou NR SR 29. februára 2012 v Bratislave.
  2. Na vodu vláda pozabudla?
  3. Oslavy SNP vo Zvolene, SNP, Smer-SD
  4. Minister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík.
  5. Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
  6. Predseda mimoparlamentného Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

Blaha nešetril kritikou na adresu lídra OĽANO Igora Matoviča, niekoľko poriadne šťavnatých myšlienok utrúsil na adresu šéfa SaS Richarda Sulíka, svoje si povedal aj o ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi (OĽANO). Najkritickejší však bol k šéfovi slovenskej diplomacie Ivanovi Korčokovi, nominantovi SaS. Poslanec Smeru pritom využil aj komentár Györgya Gyimesiho z Matovičoho hnutia, ktorý ministra zahraničných vecí nazval farizejom.

Biblickí farizeji vraj na Korčoka nemajú

„Najväčšia obluda je z nich ale Korčok. V tom má Gyimesi úplnú pravdu! Biblickí farizeji boli v porovnaní s Korčokom úplne, že rovní chlapi, tie najúprimnejšie čisté duše,“ tvrdí vo videu Blaha, ktorý v podstate len „rozkošatil“ kritiku Gyimesiho. A to aj súvislosti s tým, že minister Korčok rokoval s predstaviteľmi Saudskej Arábie v záujme prehĺbenia vzájomných medzinárodných vzťahov a ich rozvoja na poli obchodu. „Keď Saudi zabíjali deti v Jemene a kameňovali ženy, tak sa Korčok objímal so saudskoarabskými ministrami,“ pripomenul Blaha bez servítky na adresu Korčoka.

„Ako diplomat si už ani neškrtne“

Smerák pri kritike kariérneho diplomata a šéfa rezortu zahraničia zabŕdol aj do vzdialenejšej minulosti. „Keď Američania plienili Irak, nevadilo. Keď bombardovali deti v Juhoslávii, nevadilo. Keď NATO zlikvidovalo Líbyu, nevadilo. Ale keď sa objaví ruský veľvyslanec vo Zvolene na kladení vencov hrdinov z SNP, tak z toho Korčok robí diplomatický škandál. Nie je mu to blbé? Ako sa môže až takto strápňovať? Keď skončí matovičovská krutovláda, ten chlap si na Slovensku ako diplomat už ani neškrtne,“ nakladal Korčokovi rozbehnutý Blaha.

Ruský veľvyslanec vraj nášho ministra spláchol

Podpredseda Smeru pripomenul aj reakciu ruského diplomata pôsobiaceho na Slovensku Igora Bratčikova, ktorú adresoval nášmu ministrovi: „Ruský veľvyslanec spláchol Korčoka ako malé nevychované decko. Ako sa vyjadril, vo Zvolene prejavil úctu voči bojovníkom fašizmu a neriešil vnútornú politiku. Šach – mat.“

Čo ešte Blaha povedal? Pripájame jeho celé stanovisko vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

Zdroj: t.me/lubosblahasmer

Pripomíname, že redakcia eReportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Blaha dal pár slov „od srdca“: Najväčšia obluda je Korčok, v tom má Gyimesi úplnú pravdu!

Odoberať
Upozorniť na
19 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti