tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračná snímka, zdroj:shutterstock

Svet hudby v slzách: Zomrel známy americký bubeník

Vo veku 82 rokov zomrel Jerry Allison, bývalý člen americkej rockandrollovej skupiny The Crickets, v ktorej spieval Buddy Holly.

Bol členom Siene slávy

Allison bol spoluautorom hitov ako That’ll Be the Day (1957) alebo Peggy Sue (1959), čo mu prinieslo miesto v Rockandrollovej sieni slávy.

Jeho úmrtie bolo bez udania dátumu a príčiny oznámené v pondelok na oficiálnej facebookovej stránke Buddyho Hollyho, informuje spravodajská stanica BBC News. Allison sa narodil v roku 1939 v texaskom meste Hillsboro. Na bicie nástroje začal hrať ako desaťročný. S Buddym Hollym sa zoznámil o niekoľko rokov neskôr.

That’ll Be the Day sa dostala na prvé miesto rebríčka Billboard, dominovala aj britskej hitparáde. V samotných USA sa z tohto singla predalo viac než milión kusov. Pieseň mala veľký vplyv aj na Paula McCartneyho a Johna Lennona; bola prvou oficiálnou nahrávkou ich skupiny The Quarrymen, z ktorej sa neskôr stali The Beatles. o skladbe That’ll Be the Day zaznamenala skupina The Crickets obrovský úspech, v priebehu 18 mesiacov mala ďalších sedem hitov, ktoré sa v rebríčkoch dostali do prvej štyridsiatky. Buddy Holly tragicky zahynul vo veku 22 rokov pri leteckom nešťastí vo februári 1959. The Crickets boli uvedení do Rockandrollovej siene slávy v roku 2012.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Svet hudby v slzách: Zomrel známy americký bubeník

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku