eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD).
Robert Fico (Smer-SD). Foto: tasr

Fico reaguje na podozrenie z rodinkárstva na Mikulcovom rezorte: Dajme si test Ficom!

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico dnes na tlačovej besede vyzval ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO), aby na základe poskytnutia zákazky pre bývalú firmu svojho brata odstúpil zo svojej pozície. Informácie súvisia konkrétne so súkromnou SBS, ktorá dostala zákazku v nemocnici Sv. Michala. Tá patrí do portfólia ministerstva vnútra.

„Všetci si pamätáme, keď sme opakovane odvolávali z funkcie ministra vnútra, čo všetko tento človek napáchal počas svojho pôsobenia na vojenskom spravodajstve, minister vnútra je človek, ktorý napáchal podstatne závažnejšie zločiny. Vedel o všetkých krokoch vyšetrovateľov NAKA, keď sa útočilo na opozíciu, dal pokyn na prerušenie zásahu voči trom udavačom, keď ich úrad inšpekčnej služby ministerstva vnútra chcel zadržať, je podozrivý z korupcie, pretože to hovoria dôveryhodní svedkovia, ale toto len potvrdzuje jeho obraz,“ vymenoval Fico konkrétne výhrady, ktoré má strana voči ministrovi.

Zdroj: yt/smersd

Tému otvoril mladý Kaliňák

Podpredseda strany Erik Kaliňák, ktorý tému otvoril na sociálnych sieťach dodal, že aj vo svojom utorkovom stanovisku Mikulec klamal a snažil sa vytvoriť dojem, že firma, ktorá vyhrala zákazku na stráženie nemocnice Sv. Michala je „náhodná“ firma a jeho brat sa stal „náhodou“ jej konateľom. Podľa Kaliňáka však Ján Mikulec do firmy vstúpil v roku 2018 aj so spoločníčkou, istou pani Lukačovičovou. Jeho na pozícii konateľa nahradil zrejme jej manžel, pán Lukačovič. „Ten Lukačovič, s ktorým Mikulec podnikal aj v minulosti vo firme Aegis EU, ktorá dostal zákazku od Mikulcovho brata v 2012, keď bol šéfom Vojenskej spravodajskej služby,“ priblížil Kaliňák.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Je to proti demokracii!
 2. Spolupracuje na nej s UKF
 3. Drucker OSTRO kritizuje Hegera
 4. Pavol Slota
 5. Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
 6. Smeráci, Meliche, Fico, Blanár, Blaha, Kaliňák, Mažgút
 7. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
 8. Remišová referendum Fico Pellegrini
 9. Predseda vlády SR Eduard Heger.
 10. Richard Sulík predseda SaS
 11. Nezaradený poslanec Milan Mazurek (Republika).
 12. Kolíková kritizuje Karasa
 13. Matovič kritizuje Sulíka
 14. Zľava Robert Kaliňák, Robert Fico, Marek Para a Tibor Gašpar počas spoločnej tlačovky Smeru.
 15. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
 16. Obhajca Roberta Fica a Roberta Kaliňáka David Lindtner odpovedá na otázky novinárov.
 17. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).
 18. roman mikulec porušil zákon

Nápor vysokých cien už nezvláda takmer nikto

Fico sa mimo iného opäť vyjadril aj k citlivej otázke cien energií a potravín, pri čom povedal, že už nemá čo iné urobiť, ako požiadať ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) o stretnutie k týmto témam. To by sa podľa jeho vlastných slov malo odohrať už tento týždeň. Školy podľa neho jeden mesiac napríklad platia preddavok 1000 eur, ďalší mesiac kľudne aj 6000 eur.

„Po prvé si myslíme, že by bolo správne zdaniť banky a veľké monopoly. Bankový odvod môže priniesť stovky miliónov do štátneho rozpočtu. Ako dnes zarábajú prirodzené monopoly a distribučné spoločnosti? Hovorím to obrazne, nemôže odísť z atómovej elektrárne 1 megawatt a náklady sú 40, 50, 60 eur a táto istá elektrina sa nám vráti za 500 eur za 1 megawatt. Ako to tí ľudia majú zvládnuť? V mene akej vojny majú mať ľudia na sebe v zime dva svetre? Preto náš postoj by bol evidentný, po prvé zdaniť všetko , čo sa dá zdaniť pokiaľ ide o monopoly, banky a tých, ktorí zarábajú na energiách a tieto peniaze použiť na kompenzačné programy pre konkrétne firmy a konkrétnych ľudí, ktorí to reálne potrebujú,“ priblížil postoj strany Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico reaguje na podozrenie z rodinkárstva na Mikulcovom rezorte: Dajme si test Ficom!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti