eReport.sk
Nezostalo nám nič
Eduard Heger, vľavo, a Jaroslav Naď. Foto: facebook

Bývalí členovia OĽANO po páde vlády: Naď s Hegerom dostanú ochranku, Vlčan si k dotácii pribalí 14 tisíc eur ako odstupné

Vitajte na Slovensku. Predĺženú dobu pridelenia ochranky o 90 dní, dostávali v minulosti u nás odchádzajúci premiéri. Takže to, že bola pridelená odvolanému a odídenému Hegerovi, by bolo ešte v poriadku. Odvolaný odídený Naď sa stal poslancom NR SR. Ochranku mu pridelili tiež, lebo sa bojí o život. Vlčan, ktorého vyšetruje NAKA pre korupciu, má zase zo zákona nárok na vysoké odstupné. Zákonne by to všetko sedelo. Ešte sa vynára otázka morálky a etiky, Tá je ale pre „bojovníkov za slušné Slovensko“ dlhodobo tak trochu druhoradá. Budaj, ktorý sa nijakým spôsobom nemôže vyviniť z toho, že nevedel, čo sa s Vlčanom deje, keďže to bolo jeho ministertsvo, ktoré na zmluve pre Vlčanovu rodinú firmičku, parcitipovalo, je čistý ako ľalia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Naďova cesta
  2. Matovičove zlodejstvá
  3. Heger vracia Matovičovi úder
  4. TOTO určite nečakali
  5. Hlas vyzýva Hegera

Vitajte na Slovensku

Na odchodné pre odchádzajúcich ministrov, ktorí sa nedostali do parlamentu, i na pridelenie ochranky pre Hegera a Naďa, upozornil denník Aktuality.

„Podľa zákona majú nárok na odstupné, a to vo výške troch svojich mesačných platov. Ministri zarábajú 4600 eur, ich odstupné je tak necelých 14-tisíc eur.

Nárok na peniaze však nemajú všetci, ale len tí, ktorí v predchádzajúcich voľbách neboli zvolení a teraz sa nevracajú do parlamentu. Odstupné teda dostanú Rastislav Káčer, Natália Milanová, Karel Hirman, Andrej Doležal, Samuel Vlčan, Ján Horecký a Viliam Karas,“ píšu kolegovia.

Nuž, zákonodarca pri kreovaní zákonu o odstupnom zrejme v minulosti nepočítal s tým, že nemožné bude možné. A tak potom, ako envirorezort prihral Vlčanovej firme dotáciu za 1, 5 milióna eur, dostane 14 tisíc eur odstupného. No veď nevadí, daňoví poplatníci sa skladajú radi.

Ochranka

A radi sa poskladajú i na predĺženie ochranky pre „demokrata“ Hegera. A „demokrata“ Naďa. Druhý menovaný je podľa Aktualít „obeťou prívržencov Putina, ktorý sa mu vyhrážajú.“

Nuž možné je aj to, že je obeťou samého seba. A toho, ako sa počas svojho ministrovania, tento „slušný demokrat“ choval. K občanom štátu, pre ktorých mal pracovať.

Jeho bývalý šéf z OĽANO Igor Matovič pri nástupe k moci vyhlasoval, že sa jeho vláda zapíše do učebníc dejepisu a histórie ako takej. Neklamal. Akurát, že výsledok je asi iný, ako čakal. Slovensko si nepamätá ministra, ktorý by verejne nadával občanom štátu s iným názorom do „opíc,“ či „dezolátov.“

Demokracia a slušnosť

Apropó, pán Naď včera, t. 16. mája 2023 zverejnila na Facebooku(ako sa v banánovej republike patrí)„stanovisko odborníkov jeho rezortu.“ K migom.

Jeho odborníci (nevedno, či sú to vôbec ľudia s právnickým vzdelaním, nie to so zameraním na ústavné právo) povedali, že je všetko v poriadku. Mesiac potom, ako SR vďaka Naďovi a spol, migy Ukrajine darovala.

Právny štát

Nuž, v právnych štátoch a demokraciách, by sa možno najprv zverejnila analýza a potom sa niečo darovalo. Išlo by navyše aj o gesto úcty voči občanom. Ktorí ho platia. A ktorí sa mu terza poskladajú na ochranku.

Naď pre Aktuality uviedol, že ochranku si vypýtal, pretože mu to odporúčal Úrad pre ochranu ústavných činiteľov. „Dôvodom sú pretrvávajúce vyhrážky smrťou, vrátane viacerých, pri ktorých prebiehajú trestné konania,“ dodal.

Dostane ochranku aj poslanec Robert Fico? Ktorý čelí útokom zase z tábora „prívržencov demokratov?“

A keď už sme pri ochrankách, platíme ešte stále aj za ochranu poslankyne OĽANO Kaveckej? A je to náhoda, že jedinými poslancami, ktorých treba chrániť, sú tí, čo prišli z OĽANO? Môže za to Putin, alebo Fico?

Zdroj: Aktuality


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bývalí členovia OĽANO po páde vlády: Naď s Hegerom dostanú ochranku, Vlčan si k dotácii pribalí 14 tisíc eur ako odstupné

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php