eReport.sk
Heger vracia Matovičovi úder
Expremiér Eduard Heger zostal dnes ráno v šoku. Ktosi u neho nahlásil bombu! Foto: fb/edoheger

Heger vracia Matovičovi úder: Igor, vďaka, že ukazuješ, prečo by mali ľudia ako ty z politiky odísť!

Dnes už bývalý predseda vlády Eduard Heger, reaguje na kritické slová smerujúce na jeho adresu, od niekdajšieho blízkeho partnera, Igora Matoviča. Ten označil pôsobenie šéfa Demokratov v čele krajiny, za chaotické a dokonca povedal, že v dôležitých otázkach exemplárne zlyhal.

Eduard Heger však bez reakcie na túto kritiku neostal! Lídrovi hnutia OĽANO, tak ľudovo povedané „vracia úder“. „Igor, vďaka, že ukazuješ, prečo by mali ľudia ako ty, Sulík a Fico z politiky čo najskôr odísť. Slovensku totiž ponúkate len ďalší chaos, hádky a zlosť. Za tie roky, čo ty si trávil hodiny na tlačovkách a predstavoval atómovky, ja som si hrýzol do jazyka, aby sme my ostatní na pozadí mohli pripravovať reformy. To, že sa nám ich podarilo schváliť všetky, je po tvojom a Rišovom vyčíňaní zázrak. Dnes už ale nemám dôvod nechať na seba a slušných ľudí v strane Demokrati ďalej kydať,“ uvádza na sociálnej sieti Heger.

Matovič kritizoval Hegera

Líder hnutia OĽANO Igor Matovič tvrdí, že je len dobre, keď má Slovensko vládu odborníkov. Odchádzajúci premiér Eduard Heger podľa neho „exemplárne zlyhal“, keď sa dva týždne s kolegami z Demokratov snažil ututlať kauzu dočasne povereného ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana.

Foto: fb/eduardheger

„Navyše sa po jej prevalení miesto vyvodenia zodpovednosti snažil zodpovednosti zbaviť a až nedôstojne sa verejne prosíkal prezidentke o pokračovanie vo svojej funkcii,“ poznamenal Matovič.

Heger sa bráni

„Áno, hovorím to od začiatku a pokojne to poviem znovu, Vlčan bol minister mojej vlády a pred zodpovednosťou neutekám. Preto doteraz nedostal z eurofondov vyplatené ani jedno euro, dal som všetko preveriť, spustili sa kontroly, komunikoval so všetkými zodpovednými, vrátane pani prezidentky. Vyšetruje to aj NAKA. A tak sa má k problémom pristupovať v normálnom svete. Konštruktívnemu riešeniu problémov ty však neholduješ, a vyčítaš mi, že som k tomu neurobil tlačovku. To bol tvoj štýl a takto ja problémy neriešim.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý sudca a súčasný advokát Dávid Lindtner v Bez cenzúry eReportu
  2. Hlas kritizuje vládu
  3. TOTO určite nečakali
  4. Matovičove zlodejstvá

„Igor, utekáš pred zodpovednosťou a pritom kopeš do ľudí, čo ti roky pomáhali. Utekáš pred zodpovednosťou, že si bol šéfom OĽANO, ktoré Vlčana aj mňa nominovalo. Utekáš pred zodpovednosťou, že si ako premiér, Vlčana na odporúčanie svojho šéfa poradcov Ščasného nominoval, za štátneho tajomníka ministrovi Mičovskému. Dávno predtým, ako som sa ja stal premiérom.“

„Ľudia ako ty, by mali z politiky odísť“

Tvoja cesta je cesta atómoviek, útokov a konfliktu. Zvolil si si ju aj v tejto kampani. A preto sme z OĽANO odišli, lebo po tejto ceste nechceme kráčať, pridali sa k nám ďalší a vo voľbách chce naša strana Demokrati ponúknuť silnú, konštruktívnu, no hlavne pokojnú alternatívu, tomu čo Slovensku ponúkate, ty, Sulík, Fico, extrémisti a ostatní politici chaosu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger vracia Matovičovi úder: Igor, vďaka, že ukazuješ, prečo by mali ľudia ako ty z politiky odísť!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php