eReport.sk
Matovičove zlodejstvá
Robert Fico a predstavitelia strany Smer-SD, foto:tasr

Fico reaguje na menovanie Ódora: Kontrolujeme, či bude Čaputovej vláda kryť Matovičove zlodejstvá!

Matovičove zlodejstvá? Opozičná strana Smer-SD reaguje na vymenovanie nového premiéra Ľudovíta Ódora a jeho ministerských kolegov. Prezidentka SR Zuzana Čaputová trvá na tom, že sa jedná o neutrálnu úradnícku vládu. Opozícia však tvrdí, že si Čaputová vyskladala vládu z pravičiarov, neoliberálov a proamerických politikov.

Nekompromisná kontrola zo strany Smeru

„Smer-SSD bude nekompromisne kontrolovať, či čudná vláda Zuzany Čaputovej bude kryť všetky zlodejstvá súčasnej vládnej koalície, ako prezidentka aktívne robila tri roky. SMER – slovenská sociálna demokracia nezdieľa nadšenie médií z novej čudnej vlády, ktorú Ľudovítovi Ódorovi nanominovala prezidentka Čaputová. Nie je to žiadna úradnícka vláda, ale pokračovanie vlády Eduarda Hegera so silnými sorosovskými prvkami,“ uviedla strana vo svojej tlačovej správe.

Foto: fb/smersd

Prezidentka diskutovala len s politikmi, ktorí s ňou súhlasia

Úradnícka vláda by v parlamentnej demokracii mala vznikať v úzkej diskusii s parlamentom a s parlamentnými stranami. Čaputová však zorganizovala len formálne stretnutie, na ktorom jej vybrané strany nové vládne mená posvätili, avšak rovnako len formálne. Na toto stretnutie prezidentka však nepozvala svojich názorových odporcov, napríklad ani predsedu Smeru Roberta Fica.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý sudca a súčasný advokát Dávid Lindtner v Bez cenzúry eReportu
  2. Hlas kritizuje vládu
  3. TOTO určite nečakali
  4. Naďova cesta

Matovičove zlodejstvá?

„Táto vláda vznikla v rozpore so všetkými princípmi parlamentnej demokracie a bez konzultácie s opozíciou. Prezidentka Čaputová si uzurpovala bez akéhokoľvek demokratického mandátu z volieb výkonnú moc. Prebrala plnú zodpovednosť za dezolátny stav, v ktorom sa Slovensko nachádza. SMER – SSD považuje nového premiéra len za hovorcu prezidentky, preto všetky zlyhania nového čudného kabinetu pôjdu na jej vrub,“ uzavrel svoju reakciu Smer.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico reaguje na menovanie Ódora: Kontrolujeme, či bude Čaputovej vláda kryť Matovičove zlodejstvá!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php