eReport.sk
Monika Kavecká (OĽANO).
Monika Kavecká (OĽANO). Zdroj: tasr

Poslankyňu Kaveckú mesiace stráži polícia: Ministerstvo odmieta vysvetliť, či z našich daní!

Monika Kavecká je nielen poslankyňou za OĽANO v parlamente, ale aj zástupkyňou Združenia sestier a pôrodných asistentiek. Okrem toho je aj starostkou obce Kunerad.

Prečítajte si aj

  1. Monika Kavecká pred Úradom vlády SR v januári 2016, keď sestry, ktoré dodnes zastupuje, hrozili výpoveďami.
  2. Bez tohto sa nepohneme!
  3. Monika Kavecká (OĽANO).
  4. Vláda progresívcov?
  5. Monika Kavecká pred Úradom vlády SR v januári 2016, keď sestry, ktoré dodnes zastupuje, hrozili výpoveďami.
  6. Monika Kavecká (OĽANO).

Ako starostka sa mala dopustiť machinácií vo verejnom obstarávaní. Obvinenie jej najprv bolo vznesené, potom zrušené a v súčasnosti znovu vznesené.

Obvinenie si starostka vyslúžila pre kauzu výstavby obecných bytov v Kunerade za tri milióny eur. Pochybenia konštatoval a Úrad pre verejné obstarávanie. Informovala o tom spravodajská televízia TA3.

Policajná ochrana

Portál Žilina v lete priniesol článok o tom, že obvinenú starostku a poslankyňu, sedem dní do týždňa, noc čo noc, stráži polícia. V blízkosti domu Kaveckej má parkovať červené auto, ktoré miesto opustí vždy až potom, ako Kavecká odíde ráno z domu.

„Odparkované je tu väčšinou to isté auto, no nemá vždy to isté evidenčné číslo. To je divné. Stojí cez cestu, oproti domu Kaveckej a strážia jej dom celé noci. Vždy sú v ňom dvaja ľudia, myslíme si, že sú to policajti v civile. Pýtame sa prečo a kto to platí? No asi my všetci.“

Obyvateľ obce Kunerad pre portál Žilina

Dôvody sú nejasné

Policajná ochrana pre Moniku Kaveckú údajne začala platiť potom, ako jej mal neznámy páchateľ hodiť na pozemok zápalnú fľašu. Majetok ani zdravie neboli ohrozené.

Právo na informácie

Zákon o slobodnom prístupe k informáciám novinárom i bežným občanom dáva právo pýtať sa a tiež dostať odpoveď. Minister vnútra i policajný prezident sa často vyjadrujú k prebiehajúcim trestným konaniam, najmä tým, ktoré súvisia s opozíciou. Pri vládnej poslankyni, sa však situácia mení. Rezort Romana Mikulca, ktorý sme požiadali o vyjadrenie, bol veľmi strohý.

Vyjadrenie ministerstva

„Polícia ku konkrétnym osobám informácie neposkytuje. Informácie poskytujeme k prípadom, a to len v takom rozsahu, ako to umožňuje stav konkrétnej vyšetrovanej, objasňovanej, respektíve preverovanej veci. Policajný zbor plní úlohy určené zákonom. Z taktických dôvodov sa k veci nebudeme vyjadrovať,“ stojí v odpovedi rezortu vnútra.

Zdroj: Zilina.sk, MV SR


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslankyňu Kaveckú mesiace stráži polícia: Ministerstvo odmieta vysvetliť, či z našich daní!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php