eReport.sk
Hlas vyzýva Hegera
Zuzana Dolinková, Denisa Saková a Michal Kaliňák, foto:yt/hlassd

Zostane Martin bez sľúbenej nemocnice? Dolinková: TOTO je obrovská hanba najamatérskejšej vlády histórie!

O výstavbu Univerzitnej nemocnice sv. Martina v Martine neprejavil nateraz nikto záujem. Do vyhláseného tendra nepredložila ponuku žiadna stavebná firma. Na túto situáciu ohľadom nemocnice v Martine reaguje prostredníctvom sociálnej siete, aj členka mimoparlamentnej opozičnej strany Hlas-SD Zuzana Dolinková. Tá je v strane Petra Pellegriniho odborníčkou na zdravotníctve.

Nemocnica nebude?

V prípravných trhových konzultáciách sa prihlásilo deväť relevantných stavebných firiem. „Vo vyhradenom termíne sme však nedostali žiadnu ponuku. Počas verejného obstarávania sme zodpovedne odpovedali na všetky doplňujúce otázky potenciálnych uchádzačov, ktoré z ich strany indikovali seriózny záujem zúčastniť sa na súťaži,“ skonštatovala.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. TOTO určite nečakali
  2. Naďova cesta
  3. Matovičove zlodejstvá
  4. Heger vracia Matovičovi úder

„Úspechu procesu verejného obstarávania v poslednej fáze, žiaľ, nepomohla negatívna medializácia zdravotníckych projektov v pláne obnovy a odolnosti v ostatných týždňoch. Rovnako mu nepomohla ani celková nestabilná politická situácia na Slovensku,“ podotkla Kapustová. Vedenie nemocnice s projektovým tímom podľa nej vzniknutú situáciu hĺbkovo analyzovalo a rozhodlo sa zopakovať verejné obstarávanie. Ďalšie procesné kroky chce konzultovať so zriaďovateľom a s Národnou implementačnou a koordinačnou agentúrou pre Plán obnovy a odolnosti SR.

Hanba najamatérskejšej vlády

„Prvá rana pre nového ministra zdravotníctva prichádza hneď prvý deň vo funkcii. Heger tak nezvládol @plan_obnovy v oblasti zdravotníctva, že tak ako v Bratislave nebudú Rázsochy, po dnešnom dni je definitívne, že rovnako ani v Martine nebude nová univerzitná nemocnica. Martinčania aj občania Žilinského kraja sa žiaľ tešili úplne zbytočne. Súťaž na zhotoviteľa stavby nemocnice v Martine bola dnes zrušená – tak dlho naťahovali všetko okolo, že termíny sa nedajú stihnúť. Na mieste, kde už o tri roky mala stáť nová nemocnica namiesto bágrov kopú stále iba archeológovia.“

Foto: fb/zuzanadolinkova

„Je to obrovská hanba najamatérskejšej vlády v histórii Slovenska, ale najmä smutné sklamanie pre občanov, pacientov, zdravotníkov, dodala Dolinková.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zostane Martin bez sľúbenej nemocnice? Dolinková: TOTO je obrovská hanba najamatérskejšej vlády histórie!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php