eReport.sk
Naďova cesta
Bývalý minister obrany Jaroslav Naď. Foto: tasr

Bol k tomu donútený? Naď zverejnení právnu analýzu k darovaniu stíhačiek Ukrajine

Bol k tomu donútený? Bývalý minister obrany Jaroslav Naď zverejní v pondelok na sociálnej sieti právnu analýzu k darovaniu stíhačiek MiG-29 Ukrajine. Ako zdôvodnil na tlačovej konferencii, svojmu nástupcovi chcel nechať „čistý stôl“. Naďalej je presvedčený o správnosti rozhodnutia darovať stíhačky Ukrajine, ale aj o zákonnosti rozhodnutia.

Che nechať „čistý stôl“

„Tento dokument som odovzdal pred samotným rozhodnutím aj pánovi ministrovi spravodlivosti, ďalším členom vlády, podpredsedovi vlády pre legislatívu aj ministrovi zahraničných vecí. Všetci sa oboznámili s tým dokumentom a vyjadrili s ním súhlasné stanovisko aj ich ľudia a na základe toho bol spracovaný aj materiál na rokovanie vlády,“ vysvetlil Naď.

Bol k tomu donútený?

Ide podľa neho o neoficiálny dokument – právny názor ľudí z rezortu obrany, ktorý mal slúžiť ako podklad pre rozhodnutie ministra. Očakáva, že aj po zverejnení analýzy pretrvajú rôzne právne názory. Jediný, kto sa môže k veci relevantne vyjadriť, je podľa exministra Ústavný súd SR. Analýza je anonymizovaná, aby spracovatelia neboli vystavení politickému tlaku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý sudca a súčasný advokát Dávid Lindtner v Bez cenzúry eReportu
  2. Hlas kritizuje vládu
  3. TOTO určite nečakali
  4. Šéf hnutia Republika Milan Uhrík.

Darovanie Migov

Darovanie 13 stíhačiek MiG-29 a časti systému protivzdušnej obrany Kub. Je predmetom medzivládnej dohody medzi Slovenskom a Ukrajinou, ktorú v marci schválila vláda Eduarda Hegera. Viacerí politici i právnici tvrdili, že dočasne poverený kabinet nemal oprávnenie darovať migy. Považovali to za zásadnú otázku zahraničnej politiky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bol k tomu donútený? Naď zverejnení právnu analýzu k darovaniu stíhačiek Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php