eReport.sk
TOTO určite nečakali
Eduard Heger, Igor Matovič a Roman Mikulec (všetci OĽANO). Foto: tasr

Hádže všetku vinu na svojho bývalého parťáka! Matovič: Heger exemplárne zlyhal!

Heger exemplárne zlyhal! Líder hnutia OĽANO Igor Matovič tvrdí, že je len dobre, keď má Slovensko vládu odborníkov. Odchádzajúci premiér Eduard Heger podľa neho „exemplárne zlyhal“, keď sa dva týždne s kolegami z Demokratov snažil ututlať kauzu dočasne povereného ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana.

Hádže všetku vinu na svojho bývalého parťáka

„Navyše sa po jej prevalení miesto vyvodenia zodpovednosti snažil zodpovednosti zbaviť a až nedôstojne sa verejne prosíkal prezidentke o pokračovanie vo svojej funkcii,“ poznamenal Matovič.

Matovič: Heger exemplárne zlyhal

Zdôraznil, že pre OĽANO je akékoľvek krytie klientelizmu neprípustné a v rozpore so základňou DNA hnutia. „Je mi rovnako ľúto, že o Vlčanovej kauze vedela dva týždne aj prezidentka a miesto okamžitého odvolania Vlčana rovnako mlčala,“ dodal.

Prezidentka vymenovala úradníckú vládu

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v pondelok vymenovala vládu odborníkov na čele s Ľudovítom Ódorom. Vicepremiérkou zodpovednou za plán obnovy a využívanie eurofondov sa stala Lívia Vašáková. Na post ministra financií nastúpil Michal Horváth.

Kreslo ministra obrany obsadil Martin Sklenár. Novým ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí je Miroslav Wlachovský. Ministrom vnútra je Ivan Šimko. Za ministra hospodárstva prezidentka vymenovala Petra Dovhuna. Ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka sa stal Jozef Bíreš.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľudovít Ódor a jeho noví spolupracovníci počas slávnostného vymenovávania členov novej vlády. Foto: tasr
  2. Nový premiér Ľudovít Ódor, vľavo, a odchádzajúci premiér Eduard Heger. Foto: fb/uradvladysr
  3. Bývalý sudca a súčasný advokát Dávid Lindtner v Bez cenzúry eReportu
  4. Hlas kritizuje vládu

Novým ministrom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie je Peter Balík. Ministerstvo dopravy prevezme Pavol Lančarič. Za ministra zdravotníctva prezidentka vymenovala Michala Palkoviča. Ministrom školstva, vedy, výskumu a športu sa stal Daniel Bútora. Novou ministerkou kultúry je Silvia Hroncová. Ministerkou práce, sociálnych vecí a rodiny sa stala Soňa Gaborčáková. Ministerstvo spravodlivosti povedie Jana Dubovcová. Miesto ministra životného prostredia obsadil Milan Chrenko.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hádže všetku vinu na svojho bývalého parťáka! Matovič: Heger exemplárne zlyhal!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php