eReport.sk
Europoslanec a šéf strany Slovenský Patriot Miroslav Radačovský. Zdroj: Screenhot video FB / Miroslav Radačovský

VIDEO Šok v europarlamente: Radačovský tam vypustil bielu holubicu mieru!


Európsky parlament zrejme už zažil všeličo, no to, čo svojím kolegom „vyparatil“ slovenský europoslanec Miroslav Radačovský určite ešte neurobil nikto. A pritom iba dokumentoval, že on nie je zástancom zbrojenia a pokračovania vojny na Ukrajine, ale mieru.

Give peace a chance – Daj mieru šancu

Miroslav Radačovský v Európskom parlamente nie raz vystúpil s požiadavkou na politikov rokovať o mieri na Ukrajine. Jeho slová však doteraz nikto nevypočul, ba, naopak, Ukrajine sa posiela ešte viac zbraní aj peňazí, za ktoré si ich môže nakúpiť. Predseda strany Slovenský Patriot sa preto rozhodol k netradičnému a určite šokujúcemu kroku. „Na dnešnom poslednom plenárnom zasadnutí som ako Slovák dal najavo, že to, čo potrebuje Európa, je mier. Mier na Ukrajine, mier v celej Európe, mier na celom svete,“ napísal v statuse Miroslav Radačovský, ktorý k nemu pripojil aj zostrih videa zo svojej, pre prítomných europoslancov, šokujúcej akcie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šport do politiky nepatrí
  2. Šport do politiky nepatrí
  3. Kam sa chodia radiť Šimečka s Hojsíkom? Radačovský upozorňuje na to, ako naši liberálni europoslanci žalovali v Bruseli.

„Vyvolalo to rozruch a pozitívnu odozvu. Nech táto holubica mieru lieta nad celou Európou. Holubica bola trénovaná vrátiť sa. Zobral som ju do rúk, pobozkal hlavičku a bola vrátená tam, odkiaľ bola požičaná,“ dodal záverom na vysvetlenie predseda strany Slovenský Patriot. Na poslednom vystúpení v europarlamente okrem toho svojím kolegom povedal: „Želal by som celému parlamentu, celému svetu, celej Európe, na Ukrajine Rusom a Ukrajincom, želal by som im mier. A z toho dôvodu mi dovoľte vypustiť holubicu mieru na znak toho, že Európa potrebuje mier.“

Po týchto slovách vybral Radačovský bielu holubicu z pripravenej tašky a priamo v sále europarlamentu ju vypustil. „A nech táto holubica mieru lieta nad celou Európou. Nech táto holubica mieru nás všetkých spája. Nech táto holubica mieru je signálom toho, že to, čo najviac potrebujeme je mier. Give peace a chance – Daj mieru šancu – Holubica mieru,“ zakončil svoje netradičné vystúpenie Miroslav Radačovský.

Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šok v europarlamente: Radačovský tam vypustil bielu holubicu mieru!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: