eReport.sk
Foto: tasr

Harabin bol zadržaný na základe statusu o Ukrajine! Fico už uverejnil tvrdú reakciu

Spoločnosťou dnes zarezonovala informácia o zadržaní emeritného sudcu Najvyššieho súdu SR a v podstate aj opozičného politika Štefana Harabina. Zadržaný bol za prečin schvaľovania trestného činu v súbehu s prečinom hanobenia národa, rasy a presvedčenia. Hanobeným národom mali byť podľa informácií redakcie eReport Ukrajinci, o ktorých sa Harabin často vyjadroval vyslovene bez servítky. Otázkou v očiach spoločnosti však je, či sú zásahy voči opozičným politikom a osobám spriazneným s opozíciou robené výlučne na základe zákona, alebo či v celej situácii nepôsobia aj politické motivácie a faktory. V takom prípade by totižto bolo konanie orgánov činných v trestnom konaní neakceptovateľné.

Z exkluzívnych informácií je ďalej zrejmé, že sporným má byť Harabinov status na Facebooku ešte z 25.2.2022, v ktorom kritizuje Ukrajinu a čiastočne sa vyjadruje k výrokom opozičného lídra Roberta Fica (Smer-SD) a obhajuje činy ruského prezidenta Vladimíra Putina.

K zadržaniu sa už na sociálnej sieti už stihla vyjadriť aj Polícia Slovenskej republiky, aj keď veľmi stroho. Zaujímavosťou je, že sa polícia zvykne na sociálnej sieti vyjadrovať takmer výlučne len k zadržaniu a trestnému stíhaniu prominentných, opozičných a mediálne známych osôb. „Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry zadržal osobu Š.H. a obvinil ju z trestného činu schvaľovania trestného činu a extrémistickeho trestného činu. Momentálne vykonávame zaisťovacie úkony. Bližšie informácie poskytneme hneď ako to procesná situácia dovolí,“ píše sa na oficiálne policajnej fanúšikovskej stránke.

Foto: fb/policiasr

Fico: Ak má byť stíhaný Harabin, musí byť stíhaná aj Čaputová

K prípadu sa už stihol vyjadriť aj Fico a Harabina sa čiastočne zastal aj napriek tomu, že ho Harabin v predmetnom statuse kritizoval: „Zadržanie a obvinenie bývalého predsedu NS SR a ministra spravodlivosti SR Š. Harabina za podozrenie zo schvaľovania trestného činu a podobných nezmyslov je dôkazom totálnej straty súdnosti NAKA pod priamym riadením Matoviča a Mikulca. Keď už NAKA, pod tlakom informácií ako zneužíva právomoci, nevie čo má robiť, rúbe bez zmyslov v amoku doprava, doľava.“

Foto: fb/robertfico

Harabinove vyjadrenia pri tom opozičný politik porovnáva s vyjadreniami a činmi prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá by podľa neho v prípade stíhania Harabina mala byť stíhaná taktiež. „Štefan Harabin má tvrdý jazyk, s ktorým sa nie vždy dá súhlasiť. Ale obmedzovať takýchto významných právnikov, ktorým Kolíková nesiaha ani po členky, na slobode za ústne prejavy, je výsmechom. Ak neexistujúci predseda vlády Heger tvrdí, že polícia má rozviazané ruky, mala by NAKA okamžite obviniť prezidentku Čaputovú za podporu fašizmu. Neviem, či je taká hlúpa, alebo to urobila úmyselne, ale dala vysoké štátne vyznamenania osobám, ktoré priamo podporovali fašizmus a udávali nacistom odporcov fašizmu,“ dodal Fico k téme.

Bude vás zaujímať:

  1. Miroslav Žiak (SaS) na snímke z videa.
  2. NAKA
  3. Advokát Marek Para.
  4. Vladimir Putin
  5. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Harabin bol zadržaný na základe statusu o Ukrajine! Fico už uverejnil tvrdú reakciu

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti