eReport.sk
Anna Belousovová odchádza zo snemu strany
Anna Belousovová Foto: tasr

Americkí kongresmani riešia Facebook na Slovensku. Belousovová ich vysmiala

O názory Slovákov, ktoré šíria po sociálnych sieťach, majú najnovšie obavu piati americkí „demokratickí“ kongresmani. Tí sa dokonca uchýlili ku kroku, ktorý u nás zatiaľ nemá obdobu. Žiada slovenský Facebook o nápravu!

Na sociálnych sieťach sa šíria rozličné informácie, ktoré nie sú vždy objektívne a pravdivé, ale i zavádzajúce či doslova lživé alebo urážlivé. A Facebook sa práve proti takým rozhodol bojovať tým, že ich šíriteľom obmedzuje ich dosah. Pre amerických kongresmanov je to ale stále málo, a to najmä v súvislosti s tým, čo sa u nás šíri éterom okolo Ruska a vojny na Ukrajine, preto sa, podľa portálu novinky.cz, rozhodli zakročiť a žiadajú nápravu.

„Demokrati“ z USA chcú nápravu

Členovia výboru americkej Snemovne reprezentantov pre spravodajské služby sa tento týždeň obrátili na vedenie internetovej spoločnosti Meta, ktorá je okrem iného prevádzkovateľom sociálnej siete Facebook, so žiadosťou, aby sa viac venovala „nebezpečnému šíreniu proruských dezinformácií“ na svojich platformách na Slovensku. Na šéfa spoločnosti Meta Marka Zuckerberga sa v publikovanom liste obracia predseda snemovného výboru Adam Schiff a ďalší štyria zákonodarcovia Demokratickej strany, poukazujúc na masívnu popularitu Facebooku, ktorý podľa nich na viac ako päťmiliónovom Slovensku má 2,7 milióna aktívnych užívateľov.

Výbor je hlboko znepokojený pokračujúcou prítomnosťou škodlivých dezinformácií a proruskej propagandy na slovenskom Facebooku.

Zo správy pätice kongresmanov Snemovne reprezentantov USA z Demokratickej strany

Americkí kongresmani zároveň upozorňujú, že na „slovenskom Facebooku“ roky šíri dezinformácia skupina „identifikovateľných proruských aktérov“, ktorí v týchto dňoch propagujú „obrovské množstvo“ nepravdivého a zavádzajúceho obsahu o vojne na Ukrajine. Konkrétne príklady tohto javu členovia snemovne v liste neuvádzajú. „Výbor je hlboko znepokojený pokračujúcou prítomnosťou škodlivých dezinformácií a proruskej propagandy na slovenskom Facebooku a vyzýva Facebook, aby okamžite zaistil rýchle zhodnotenie, preverenie a označenie, zníženie viditeľnosti alebo odstránenie všetkých proruských dezinformácií v súlade s verejnými deklaráciami Facebooku a platnými pravidlami,“ napísala pätica amerických „demokratických“ kongresmanov.

Americkí kongresmani tlačia na Facebook

Zaručené“ informácie zrejme získali kongresmani na aprílovej návšteve v Bratislave, kde ich o tomto probléme informovali vládni činitelia a predstavitelia „našej“ občianskej spoločnosti. „Jeden vysokopostavený činiteľ slovenskej obrany opísal Facebook ako‚ hlavné kolbište pre propagandu Kremľa‘,“ uvádza sa v liste zákonodarcov.

Podľa tlačovej správy sa hrozba spojená s proruskými dezinformáciami na Slovensku stala s príchodom vojny ešte naliehavejšia, výbor pre spravodajské služby však nezaznamenal „zodpovedajúce kroky sociálnej siete“. Téme sa venuje aj slovenská vláda, ktorá chystá zákon súvisiaci s odstraňovaním nenávistných príspevkov a iného obsahu považovaného za škodlivý zo sociálnych sietí. Podľa pätice demokratických kongresmanov je Facebook v tomto smere pasívny a po spoločnosti požadujú do začiatku júna informácie o stave obsahu, na ktorý ju upozornila slovenská vláda.

Táto aktivita amerických kongresmanov neunikla ani šéfke strany Národ a Spravodlivosť Anne Belousovovej, ktorá na to, asi ako jediná, zareagovala vo svojom statuse. „Občania Slovenska, nie je to s nami až také zlé, akoby sa zdalo. Nasledujúca správa z tlače ma naplnila skutočným optimizmom a nádejou do budúcnosti: „Členovia výboru americkej snemovne reprezentantov pre spravodajské služby chcú od prevádzkovateľa sociálnej siete Facebook urýchlenú reakciu namierenú proti šíreniu dezinformácií a proruskej propagandy na Slovensku.“ Chápete o čo ide?!“ píše exnárodniarka hneď v úvode a zároveň dodáva, že títo americkí senátori, členovia výboru pre tajné služby, museli mať nejaký veľmi vážny dôvod, keď bubnujú na poplach, aby FB zabránil šíreniu proruskej propagandy na našom malom Slovensku.

Status bývalej podpredsedníčky slovenského parlamentu Anny Belousovovej. – Foto: fb/anna Belousovová

Ušetríte si robotu, vážení americkí senátori. Facebook za to nemôže. Jednoducho naši ľudia nestratili zdravý rozum.

Anna Belousovová, predsedníčka strany Národ a Spravodlivosť

Páni senátori, naši ľudia nestratili rozum!

„Oni totiž nazývajú proruskou propagandou všetko, čo nie je v duchu ich ideológie a záujmov. A keďže o rok budú prezidentské voľby, majú svoje prieskumy, ako to vyzerá s náladami a názormi obyvateľstva. Z tých prieskumov jasne vyplýva, že vymývanie mozgov nemalo u nás želané výsledky. Práve naopak! Myslím si, že riadne pohoreli so svojou chorou propagandou,“ konštatuje s úľavou bývalá podpredsedníčka nášho parlamentu a americkým zákonodarcom odkazuje:

Related Posts

  1. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  2. Elon Musk.
  3. Anna Belousovová
  4. Miroslav Žiak (SaS) na snímke z videa.

„Ušetríte si robotu, vážení americkí senátori. Facebook za to nemôže. Jednoducho naši ľudia nestratili zdravý rozum.“ To je podľa nej dobrá správa pre Slovensko. „Stojí za to zabojovať!!!“ napísala na úplný záver Anna Belousovová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Americkí kongresmani riešia Facebook na Slovensku. Belousovová ich vysmiala

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti