eReport.sk
Štefan Hrušovský.
Štefan Hrušovský. Zdroj: cas.sk

VIDEO Prečo „idú“ po piatich lekároch? Hrušovský je medzi nimi a TOTO hovoril o covide a očkovaní!

Ako je už niekoľko dní známe, Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) analyzuje podnety na piatich lekárov, ktorí údajne spochybňujú ochorenie COVID-19 či očkovanie. ÚDZS o tom informoval na svojej stránke. “V nadväznosti na vyhodnotenie konkrétnej veci bude úrad v rámci svojej kompetencie prijímať opatrenia voči takýmto lekárom, a to v podobe ukončenia spolupráce až po návrhy na zrušenie licencie či podania na Disciplinárnu komisiu Slovenskej lekárskej komory (SLK),” spresnil úrad.

Úrad preveruje päť lekárov: Štefana Hrušovského, Andreja Janca, Jána Lakotu, Petra Liptáka a Michala Pijáka.

Správanie lekárov vraj odôvodňuje pochybnosť

“Pri plnom rešpekte k právu na slobodu prejavu je však s ohľadom na fakty neakceptovateľné, aby lekár spochybňoval existenciu ochorenia COVID-19, označoval vakcínu za podvod alebo namiesto vakcíny odporúčal lieky, ktoré nie sú pre liečbu tohto ochorenia registrované. Takéto správanie odôvodňuje pochybnosť úradu o tom, či konkrétni lekári v starostlivosti o pacientov postupujú správne,” vysvetlil úrad, ktorý chce voči menovaným odborníkom a ich odborným názorom postupovať dokonca v spolupráci aj s ministerstvom spravodlivosti a generálnou prokuratúrou.

Hrušovský je kapacitou v medicíne

Na základe tejto informácie sme sa rozhodli pripomenúť názory jedného z dotknutých odborníkov, profesora Šefana Hrušovského. Teda, aby bolo aspoň trochu zrejmé, za čo aj jemu hrozí disciplinárne konanie či dokonca zrušenie licencie.

V prípade Hrušovského ide o skutočne významného experta a multišpecialistu s viacerými oceneniami s bohatou odbornou praxou. Bližšie podrobnosti o skúsenostiach tohto odborníka sú ľahko dohľadateľné aj na internete, napríklad aj TU.

Pri vysvetľovaní si pomohol aj výrokom Matoviča

A čo vlastne o covide a očkovaní hovorí profesor Hrušovský? Jedným zo zrozumiteľných odkazov na jeho názory bol aj augustový rozhovor s ním v štúdiu denníka Nový Čas ešte v auguste tohto roku. Bolo to v čase, keď Igor Matovič (OĽANO) spúšťal svoju očkovaciu lotériu.

Matoviča nespomíname náhodou, profesor totiž pri vysvetľovaní svojho pohľadu na pandémiu nového koronavírusu a toho, ako ju ešte Matovičova vláda uchopila, si „pomohol“ aj expremiérovou okrídlenou myšlienkou “one time, next time”.

Išlo o jednu z mála debát dvoch názorových brehov

Hrušovský v štúdiu Nového Času sedel v druhej polovici augusta spoločne s iným známym profesorom – konkrétne Vladimírom Krčmérym. Zároveň to bola to jedna z mála debát na Slovensku, keď v jednej diskusii na tému covidu a očkovania, dostali priestor dva odlišné názorové brehy z radov naslovzatých odborníkov.

Bez dlhších rečí bude asi najlepšie, keď si názory profesora Hrušovského pozriete sami. Odborné názory, za ktoré mu hrozí disciplinárne konanie a dokonca aj zrušenie licencie.

Profesor Štefan Hrušovský pre Nový Čas: Vláda nereprezentuje názor obyvateľstva

Zdroj: cas.sk

P.S: Názory Krčméryho zrejme poznáte, ale na stránke cas.sk, si môžete pozrieť jeho augustové reakcie na oponenta v štúdiu Hrušovského.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.
  2. covid, vakcíny, tri
  3. Vladimír Krčméry v štúdiu TA3.
  4. Marjorie Taylorová Greeneová.
  5. Vladimír Krčméry (v popredí uprostred) počas tlačovky.

Zdroj: eReport, cas.sk, tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Prečo „idú“ po piatich lekároch? Hrušovský je medzi nimi a TOTO hovoril o covide a očkovaní!

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti