eReport.sk
Štefan Hrušovský.
Štefan Hrušovský. Zdroj: cas.sk

VIDEO Prečo „idú“ po piatich lekároch? Hrušovský je medzi nimi a TOTO hovoril o covide a očkovaní!

Ako je už niekoľko dní známe, Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) analyzuje podnety na piatich lekárov, ktorí údajne spochybňujú ochorenie COVID-19 či očkovanie. ÚDZS o tom informoval na svojej stránke. „V nadväznosti na vyhodnotenie konkrétnej veci bude úrad v rámci svojej kompetencie prijímať opatrenia voči takýmto lekárom, a to v podobe ukončenia spolupráce až po návrhy na zrušenie licencie či podania na Disciplinárnu komisiu Slovenskej lekárskej komory (SLK),“ spresnil úrad.

Úrad preveruje päť lekárov: Štefana Hrušovského, Andreja Janca, Jána Lakotu, Petra Liptáka a Michala Pijáka.

Správanie lekárov vraj odôvodňuje pochybnosť

„Pri plnom rešpekte k právu na slobodu prejavu je však s ohľadom na fakty neakceptovateľné, aby lekár spochybňoval existenciu ochorenia COVID-19, označoval vakcínu za podvod alebo namiesto vakcíny odporúčal lieky, ktoré nie sú pre liečbu tohto ochorenia registrované. Takéto správanie odôvodňuje pochybnosť úradu o tom, či konkrétni lekári v starostlivosti o pacientov postupujú správne,“ vysvetlil úrad, ktorý chce voči menovaným odborníkom a ich odborným názorom postupovať dokonca v spolupráci aj s ministerstvom spravodlivosti a generálnou prokuratúrou.

Hrušovský je kapacitou v medicíne

Na základe tejto informácie sme sa rozhodli pripomenúť názory jedného z dotknutých odborníkov, profesora Šefana Hrušovského. Teda, aby bolo aspoň trochu zrejmé, za čo aj jemu hrozí disciplinárne konanie či dokonca zrušenie licencie.

V prípade Hrušovského ide o skutočne významného experta a multišpecialistu s viacerými oceneniami s bohatou odbornou praxou. Bližšie podrobnosti o skúsenostiach tohto odborníka sú ľahko dohľadateľné aj na internete, napríklad aj TU.

Pri vysvetľovaní si pomohol aj výrokom Matoviča

A čo vlastne o covide a očkovaní hovorí profesor Hrušovský? Jedným zo zrozumiteľných odkazov na jeho názory bol aj augustový rozhovor s ním v štúdiu denníka Nový Čas ešte v auguste tohto roku. Bolo to v čase, keď Igor Matovič (OĽANO) spúšťal svoju očkovaciu lotériu.

Matoviča nespomíname náhodou, profesor totiž pri vysvetľovaní svojho pohľadu na pandémiu nového koronavírusu a toho, ako ju ešte Matovičova vláda uchopila, si „pomohol“ aj expremiérovou okrídlenou myšlienkou „one time, next time“.

Išlo o jednu z mála debát dvoch názorových brehov

Hrušovský v štúdiu Nového Času sedel v druhej polovici augusta spoločne s iným známym profesorom – konkrétne Vladimírom Krčmérym. Zároveň to bola to jedna z mála debát na Slovensku, keď v jednej diskusii na tému covidu a očkovania, dostali priestor dva odlišné názorové brehy z radov naslovzatých odborníkov.

Bez dlhších rečí bude asi najlepšie, keď si názory profesora Hrušovského pozriete sami. Odborné názory, za ktoré mu hrozí disciplinárne konanie a dokonca aj zrušenie licencie.

Profesor Štefan Hrušovský pre Nový Čas: Vláda nereprezentuje názor obyvateľstva

Zdroj: cas.sk

P.S: Názory Krčméryho zrejme poznáte, ale na stránke cas.sk, si môžete pozrieť jeho augustové reakcie na oponenta v štúdiu Hrušovského.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Firma Pfizer-BioNTech zatajila dôležitú génovú zložku vakcíny.
  2. Annu Belousovovú rozzúril nový názov strany I. Matoviča
  3. Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.
  4. Vakcíny mohli spôsobiť niekoľkonásobný nárast úmrtí na infarkt!
  5. Vladimír Krčméry v štúdiu TA3.
  6. Marjorie Taylorová Greeneová.
  7. Vladimír Krčméry (v popredí uprostred) počas tlačovky.

Zdroj: eReport, cas.sk, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Prečo „idú“ po piatich lekároch? Hrušovský je medzi nimi a TOTO hovoril o covide a očkovaní!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre