eReport.sk
Lekár Michal Piják

Lekár označovaný za „antivaxera“ je očkovaný! Piják: Som si hovoril, prašť jak uhoď, vyskúšam to

Okolo osoby lekára Michala Pijáka bolo pred pár dňami rušno. V minulosti sa totiž kriticky vyjadroval k manažovaniu pandémie na Slovensku. Nedávno napríklad krútil hlavou nad tým, prečo zdravotníci pri starostlivosti o covidových pacientov nosia skafandre. Preto mnohých prekvapilo, keď vyplávalo na povrch, že bol s covidom hospitalizovaný v nemocnici.

Prvé správy v novembri hovorili o tom, že Piják je vo vážnom stave, on sám však prostredníctvom svojho známeho lekára Juraja Mesíka odkázal, že to s ním také zlé nie je. Pripomenul, že už má svoj vek a pridružené ochorenia. Zaujímavé však je, že Mesík uviedol, „že si napriek tomu nedal pichnúť dávky vírusovej mRNA má svoje konkrétne medicínske dôvody, ktoré presahujú rámec takejto verejnej komunikácie“.

– Foto: fb/juraj.mesik.7

Lenže začiatkom decembra hovoril s Pijákom politický analytik Ján Baránek a rozhovor zverejnil na sociálnej sieti. Doktor Piják mu opísal svoju skúsenosť v nemocnici. Ale prezradil aj zaujímavé veci. Baránek sa ho totiž na rovinu opýtal, či by sa po tejto svojej skúsenosti nedal zaočkovať. „Ja som zaočkovaný proti covidu,“ prekvapil odpoveďou lekár, ktorý býva označovaný aj za „antivaxera“. Piják sa mal dať očkovať v júni. Dôvodom boli práve jeho zdravotné komplikácie i to, že chcel spraviť „pokus sám na sebe“.

Čítajte viac:

  1. Firma Pfizer-BioNTech zatajila dôležitú génovú zložku vakcíny.
  2. Primár Jakub Hložník
  3. Štefan Hrušovský.

Tak som si hovoril, prašť jak uhoď, vyskúšam to. Lenže teraz to spochybňujú. Už aj to som sa dozvedel, že mám nejaké falošné potvrdenie,“ krútil hlavou Piják. „Ja som o tom nerozprával. Ľudia si mysleli, že nie som očkovaný, no tak čo je koho do toho, či som alebo nie som. Takže ja som sa o tom nezmieňoval. Jedine, ak sa ma niekto opýtal,“ prezradil s tým, že za „antivaxera“ býva označovaný každý, kto otvorene nepropaguje očkovanie.

Podľa Pijáka si túto nálepku vyslúžil ešte pred pandémiu covidu. „Niekde som spomenul, že si treba dávať pozor na „pharmalobby“. Podľa mňa to vtedy začalo,“ prezradil lekár. Piják tvrdí, že nie je proti očkovaniu proti covidu, ale každý pacient by mal byť na to vybraný individuálne.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lekár označovaný za „antivaxera“ je očkovaný! Piják: Som si hovoril, prašť jak uhoď, vyskúšam to

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre