eReport.sk
Firma Pfizer-BioNTech zatajila dôležitú génovú zložku vakcíny.
Igor Bukovský Foto: tasr

Bukovský reagoval na lekára antivaxera, ktorý leží v nemocnici s covidom

Pred pár dňami vyplávala na povrch informácia tom, že známy lekár a kritik protipandemických opatrení Michal Piják leží s ťažkým priebehom covidu v nemocnici. Táto informácia ho zrejme dosť rozčúlila, preto sa rozhodol poslať odkaz cez svojho priateľa a lekára Juraja Mesíka.

„Dr. Piják je hospitalizovaný na covidovej izbe na internom oddelení na Kramároch. Žiadne ARO, ani JISka, ani nie je napojený na žiadne prístroje,“ prezradil na sociálnej sieti Mesík, ktorý s Pijákom telefonoval. Piják mal prvé príznaky ochorenia spozorovať minulý piatok, postupne sa pridávali ďalšie. Liečiť sa mal sám dostupnými liečivami. Neskôr však usúdil, že by bolo lepšie nasadiť monoklonálne protilátky, ktoré sa podávajú v nemocniciach.

– Foto: fb/MichalPijak

Podľa slov, ktoré tlmočil Mesík, Piják sa nečuduje, že sa nakazil, keďže má už pokročilý vek (74 rokov) a iné ochorenia. Napriek tomu sa nenechal vakcinovať proti covid-19. „Že si napriek tomu nedal pichnúť dávky vírusovej mRNA má svoje konkrétne medicínske dôvody, ktoré presahujú rámec takejto verejnej komunikácie,“ dodal Mesík s tým, že Pijáka má urážať, keď ho médiá označujú za „antivaxera“.

V minulosti sa dostal Piják do sporu s mnohými lekármi, ktorých niekedy označoval za „covidistov“. Viacerí ho vyzývali, aby prišiel pomáhať na covidové oddelenia. Piják bol tiež zástancom užívania lieku ivermektín a mal ho brať aj ako „kúru“. Zrejme nepomohlo a do médií sa dostala informácia, že leží v nemocnici s ťažším priebehom ochorenia.

Čítajte viac:

  1. Štefan Hrušovský.

To, že sa to dostalo von, nerozčúlilo iba Pijáka, ktorý to považuje za porušenie lekárskeho tajomstva, ale aj ďalšieho lekára a kritika protipandemických opatrení Igora Bukovského. „MUDr. Pijákovi želám skoré uzdravenie a tešíme sa na rozhovor pred našou kamerou!“ odkázal odborník na výživu na sociálnej sieti, ktorý má podľa svojich slov už dosť propagandy.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bukovský reagoval na lekára antivaxera, ktorý leží v nemocnici s covidom

9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php