eReport.sk
Vladimír Krčméry v štúdiu TA3.
Vladimír Krčméry v štúdiu TA3. Foto: ta3.com

Profesor Krčméry šokoval: Obdivujem tých ministrov a členov vlády!

Epidemiológ Vladimír Krčméry opäť šokoval občanov. Jeho posledné vyhlásenia sa totiž u ľudí nemusia stretnúť s práve pozitívnou reakciou. Aj, keď si samozrejme, netreba si myslieť ani to, že to, čo vyslovil, myslel v zlom, alebo že by tým sledoval nejaký zlý úmysel. To, rozhodne asi nie. Známy odborník by však mal byť zrejme počas vystúpení vo verejných televíznych diskusiách o čosi opatrnejší.

Vo štvrtkovej relácii Téma dňa na televízii TA3 profesor Krčméry, ktorý je aj prvým zaočkovaným Slovákom proti covidu, na seba upozornil viacerými „zvláštnymi“ vyjadreniami, ktoré súviseli s pandémiou nového koronavírusu. Aj v slovenskej spoločnosti sú pritom témy okolo covidu naozaj mimoriadne tenkým ľadom, občania ich vnímajú veľmi dynamicky a niektorí až agresívne.

Krčméry sa napríklad okrem iného vyjadril k názorom, že vláda nezvláda krízový manažment pandémie koronavírusu takto: „Obdivujem tých ministrov a členov vlády, že oni musia riešiť reformy v čase, kedy my cítime, že tie reformy sa nedajú naraz vyriešiť s touto epidemiologickou situáciou.“

Vyzval na ohľaduplnosť k prešľapu Jarčušku aj politikov

Sociálne siete a médiá obletelo aktuálne video, na ktorom sa jeden z popredných odborníkov a bojovníkov proti pandémii, epidemiológ Pavol Jarčuška, divoko zabáva v spoločnosti bez rúška. To všetko sa udialo v červenom okrese. „Tak ja v tejto fáze by som skutočne bol taký ohľaduplný, ale nielen k odborníkom, ale napríklad aj k politikom. Ja si myslím, že je zbytočné ako hnať niekoho, kto si zabudne na pár minút rúško, preč z parlamentu alebo z vlády, že teraz by sme mali sa nejako tak všetci zjednotiť a odpustiť si, pretože idú ťažké časy,“ vyjadril sa Krčméry.

„Ja by som to nejakým spôsobom nedramatizoval a aj keby tam bol napríklad predseda vlády alebo niekto iný,“ pokračoval Krčméry. Súčasným problémom, na ktorý Krčméryho v relácii upozorňoval aj moderátor Peter Bielik, je absencia rešpektovaných elít v spoločnosti. Ak ani politici a odborníci, ktorí vymýšľajú nepopulárne opatrenia, nie sú ochotní tieto opatrenia dodržiavať, je objektívne ťažké očakávať, že občania budú v dodržiavaní takýchto opatrení dôslednejší, pripomenul moderátor.

Zdôrazňuje očkovanie, skratku ROR by nahradil ORO

Krčméry počas celej relácie upozorňoval na podstatu čo najväčšej zaočkovanosti v spoločnosti. Navrhol pri tom dokonca jednu zmenu pre zdôraznenie dôležitosti očkovania: „No a ja som si dovolil nahradiť na záver to, čo pán minister Krajčí tak zaviedol to R-O-R na O-R-O. To znamená očkovanie, rúška, očkovanie. Takže to očkovanie by som dal teraz ozaj na prvé miesto a tam sa všetci musíme, ako ráčila pani poslankyňa správne zdôrazniť, ako na tomto je dobré, keď sa zjednotíme.“

Marek Krajčí, Zuzana Dolinková a Vladimír Krčméry v štúdiu televízie TA3. – Foto: ta3.com

Len pripomenieme, že v štúdiu spolu s profesorom Krčmérym sedeli aj ďalší hostia, na ktorých odkazoval: exminister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) a odborníčka na zdravotníctvo a tiež podpredsedníčka strany Hlas-SD Zuzana Dolinková (nie je však poslankyňou ako sa domnieval Krčméry).

Chcel by povinné očkovanie niektorých profesií

Krčméry sa rozhodol „zobrať do vlastných rúk“ taktiež jednu veľmi nepopulárnu tému, ktorú politici, pravdepodobne v strachu zo straty preferencií, veľmi nespomínajú: „Čo si viem predstaviť, čo by sa dalo urobiť a urobili mnohé krajiny okolo nás, znie to tak nepopulárne, že ja to povedať môžem, keďže ja nie som člen žiadnej strany, že niektoré tie veci prídu na svet sveta, to, čo napriek tomu sa hovorí, že nie je to téma dňa, tak to za chvíľu bude musieť byť téma dňa. A to je napríklad, že máme už v Maďarsku, v Rakúsku, v Taliansku a vo Francúzsku určité skupiny, ktoré sa musia nechať zaočkovať, pretože inak prídu o prácu,“ skonštatoval Krčméry.

Celú diskusiu v štúdiu spravodajskej televízie nájdete TU.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanec Národnej rady SR Jozef Pročko (OĽaNO).
  2. Infektológ a prednosta Kliniky infektológie a cestovnej medicíny Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice Pavol Jarčuška.
  3. Vladimír Krčméry (v popredí uprostred) počas tlačovky.
  4. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič
  5. Dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
  6. Štefan Hrušovský.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Profesor Krčméry šokoval: Obdivujem tých ministrov a členov vlády!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre