eReport.sk
Igor Matovič
Igor Matovič, foto:tasr

Kamenický hovorí o marketingovej šaškárni: Matovičova daň na ruskú ropu opäť zvýši cenu benzínu a ropy!

Podpredseda opozičného Smeru-SD Ladislav Kamenický si nemyslí, že zvýšená daň 30 %, ktorú dnes vláda Slovnaftu uvalila na ruskú ropu, bude viesť k zníženiu cien pohonných hmôt ako benzín a ropa a k výraznému zvýšeniu pomoci občanov. Bývalý minister financií tým tlmí ovácie, ktoré sa na svoje meno snaží v súvislosti s novou daňou strhnúť súčasný financmajster Igor Matovič (OĽANO). Pravdou je, že ekonomická teória vo všeobecnosti predpokladá, že vyššie dane v hospodárstve prinášajú aj vyššie ceny, na čo mimo iných upozorňuje dokonca aj koaličná strana SaS, na čele s ministrom hospodárstva a Matovičovým kolegom Richardom Sulíkom.

„Matovič, ktorý už nesupluje len Hegera, sa podujal zastúpiť aj ministra hospodárstva Sulíka pri rokovaní so Slovnaftom. Ak si niekto myslel, že Matovič vybaví zlacnenie nafty a benzínu pre motoristov, tak sa veľmi mýlil!,“ upozorňuje Kamenický vo svojom najnovšom statuse.

300 miliónov nepôjde na motoristov, ale na detské krúžky

Predstavy o pomoci občanom počas krízy sa rôznia naprieč politickým spektrom. Účel, na ktorý chce použiť minister financií uvoľnené finančné prostriedky, ktoré však ešte nemá, len s nimi ráta, vás možno prekvapí. „Matovič so Slovnaftom nedohodol zníženie ceny palív, ale chce zaviesť Slovnaftu novú daň z ruskej ropy, ktorej výnos 300 miliónov eur nepoužije pre motoristov, ako by to každý čakal, ale počúvajte dobre, na zaplatenie krúžkov pre deti z jeho sna o jeho ´Daňovej revolúcii´,“ konštatuje Kamenický.

Foto: fb/ladislavkamenicky

Džentlmenská dohoda, či Matovičov bluf na voličov?

Samotný Matovič v súvislosti s rokovaniami so Slovnaftom hovorí o akejsi „džentlmenskej“ dohode medzi ním a spoločnosťou o tom, že spoločnosť na základe uvalenej dane nebude zvyšovať ceny. K takejto ústnej dohode však neexistuje žiadna zmluva s právnou záväznosťou.

„Matovič tvrdí, že sa vraj so Slovnaftom ´džentlmensky´ dohodol, že nebude zvyšovať cenu palív

Keď som si prečítal dnešný článok s generálnym riaditeľom Slovnaftu, tak ten sa vôbec netváril, že nejaká ´džentlmenská´ dohoda s Matovičom o cenách existuje a že ju Slovnaft ide dodržať,“ tvrdí podpredseda Smeru.

Podľa Kamenického nejde teda o žiadny seriózny výsledok rokovania, ale len o akýsi marketingový klam, určený pre oči voličov. Kamenický namiesto udržania cien na súčasnej úrovni očakáva ich nárast.

Foto: fb/ladislavkamenicky

„Skôr by som očakával, že si Slovnaft do ceny palív započíta aj Matovičovu daň z ruskej ropy a palivá namiesto zlacnenia ešte zdražejú. Nezabudnite si poznačiť, koľko dnes stojí benzín a nafta. Matovič výnos z tejto dane vo výške 300 miliónov eur rozdelí medzi tých, ktorých si bude chcieť ´namotivovať´ v prípade komunálnych alebo parlamentných volieb. Matovič sa bude chváliť, ako zabezpečil, že ceny palív nebudú stúpať, čo je len ďaľšia marketingová šaškáreň,“ uzavrel Kamenický.

Bude vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  2. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
  3. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi osôb, ktorých stanoviská uverejňuje.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kamenický hovorí o marketingovej šaškárni: Matovičova daň na ruskú ropu opäť zvýši cenu benzínu a ropy!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti