eReport.sk
Igor Matovič, predseda OĽANO
Igor Matovič, predseda OĽANO. Zdroj: fb / Igor Matovič

Matovič má nového nepriateľa: Bárdy, trhni si! Je mi ťa ľúto, odkazuje šéfredaktorovi Aktuality.sk

Vie Igor Matovič vôbec čo chce? Alebo to vie až veľmi dobre? Otázky, ktoré si možno položí nejeden Slovák pri pomyslení ako šéf OĽaNO zháňa hlasy poslancov ĽSNS na podporu svojej myšlienky pomoci naším ľuďom pri drastickej drahote.

Igor Matovič je ako neriadená strela. Keď sa mu to hodí, kritizuje toho či onoho, no keď sa mu to zase hodí ináč, tak tí, ktorých kritizoval a udupával pod čiernu zem sú odrazu jeho spojenci. Tak, ako teraz „fašisti“ z ĽSNS, ktorí mu pomohli, aby sa jeho návrhy pri presadení finančnej pomoci chudobou gniavených Slovákov, dostali do rokovania NR SR v zrýchlenom režime. Na túto anomáliu poukázal v statuse šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bárdy, lenže tým odpálil bombu nazývanú „Matovič“. Minister financií a šéf OĽaNO mu to vrátil cez status tak, ako to zvykne iba on – poriadne mu naložil.

Skutočný fašizmus je sabotovať pomoc rodinám

Si pamätám, ako Igor Matovič reagoval, keď generálny prokurátor Jaromír Čižnár nerozpustil ĽSNS. Povedal, že každý politik, ktorému úprimne záleží na tom, aby fašizmus „plíživo“ nerozťahoval svoje nebezpečné chápadlá po Slovensku, by mal oddnes vyhrnúť rukávy, vyliezť zo svojej bubliny či kaviarne a začať konečne riešiť skutočné problémy, ktoré ľudí na Slovensku trápia. Teraz chce riešiť „skutočné problémy ľudí“ s ĽSNS,“ napísal Peter Bárdy vo svojom statuse. A reakcia Igora Matoviča? Tá bola typicky Matovičovská. „Šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bárdy na svojom FB onanuje nad tým, že som si dovolil odpovedať „fašistom“ z ĽSNS na ich otázky k balíku prorodinnej pomoci, ktorý odmieta SaS podporiť,“ začal svoju odpoveď šéf OĽaNO a vzápätí zopakoval slová zo statusu svojho soka.

Šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bárdy na svojom FB onanuje nad tým, že som si dovolil odpovedať „fašistom“ z ĽSNS na ich otázky .

Igor Matovič, minister financií a šéf OĽaNO

Podľa Matoviča šéfredaktor Bárdy tvrdí, že odpovedaním Beluskému z ĽSNS na otázky konal v rozpore s vyššie citovaným. „Nuž, pravý opak je pravdou. Masívnou pomocou rodinám riešim skutočné problémy ľudí a tým umenšujem priestor pre plíživé rozťahovanie chápadiel fašizmu. Mojou psou povinnosťou je pomoc rodinám s deťmi doručiť, a keďže SaS robí všetko pre to, aby sa to nepodarilo, ja musím urobiť všetko pre výhru rodín,“ kopol si Matovič popri tom do SaS. „A keď k tomu pomôže pár hlasov poslancov, ktorých niekto nazýva fašistami, urobím to. Lebo skutočný fašizmus je v tejto ťažkej chvíli sabotovať pomoc rodinám, a nie hlasovanie za rodiny,“ vyviňuje sa šéf OĽaNO, ktorý na ĽSNS iné pomenovanie ani fašisti nikdy nemal, no teraz ukazuje na „niekoho“, že tak ich nazýva ten „niekto“.

– Foto: fb / Peter Bárdy

Si hanbou. Nevieš, čo je objektívna žurnalistika

Šéf OĽaNO sa hrdí aj tým, čo Bárdymu pod status napísal. „Pre teba normálna rodina nie je hodnotou, a preto nedokážeš pochopiť ľudí, ktorým na rodine záleží. Si tak obmedzený, že ani nedokážeš pochopiť to, čo cituješ,“ zaútočil Matovič na šéfredaktora Aktuality.sk svojím typickým slovníkom, v ktorom nechýbajú invektívy. „Tak ti to teda skúsim vysvetliť. Vieš, čo je to vyhrnúť rukávy a riešiť skutočné problémy ľudí? Snažiť sa pomôcť rodinám, napríklad. Vieš, ono ľudia sa na Slovensku živia aj poctivou prácou. Vieš, a mnohým to napriek tomu nevychádza. Vieš, majú deti a tento štát tu na nich zvysoka desaťročia kašľal,“ poukazuje Matovič, ako to má vo zvyku na „tých druhých“, pričom neobišiel ani svojho úhlavného koaličného nepriateľa.

Pravidelne sa skrývaš za Jana Kuciaka, hráš sa pomaly na jeho tútora. V skutočnosti nie si z neho ani odvarom. Si hanbou. Nevieš, čo je hľadanie pravdy, nevieš, čo je objektívna žurnalistika.

Igor Matovič, minister financií a šéf OĽaNO

„Sulík po opakovaných otázkach na koaličných rokovaniach, na našu otázku, ako teda SaS navrhuje rodinám pomôcť, keď všetko mesiace vetujú, povedal „Nerobme nič!“. To vážne si myslíš, že nemáme robiť nič?!“ obrátil pozornosť na šéfa SaS, ktorému mal ešte povedať: „V tvojej bublinke problémy rodín nevidíš, ale mrzí ma veľmi, že si nedokážeš aspoň uvedomiť, že práve arogantné sebestredné odmietanie pomoci rodinám v núdzi, je tá najlepšia živná pôda pre fašizmus.“ A aby toho nebolo málo, vytiahol na neho znovu svoju obľúbenú kartu – Kuciak.

– Foto: fb / Igor Matovič

Mohlo by vás zaujímať

  1. Marek Makara. ktorý moderuje jednu z najsledovanejších politických relácií O 5 minút 12.
  2. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  3. Matovič kritizuje Sulíka
  4. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO) počas tlačového brífingu na tému: Stanovisko k návrhu na zníženie DPH na pohonné hmoty 23. mája 2022 v Bratislave.
  5. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).

„Pravidelne sa skrývaš za Jana Kuciaka, hráš sa pomaly na jeho tútora. V skutočnosti nie si z neho ani odvarom. Si hanbou. Nevieš, čo je hľadanie pravdy, nevieš, čo je objektívna žurnalistika. Užívaš si pocit pomaly Boha, ktorý môže aj lož na pravdu prekrstiť,“ nakladá Matovič svojmu novému nepriateľovi z radov žurnalistov. „Čiže, teba netrápi to, že ak nebude dosť poslancov ZA, že rodiny hodíme cez palubu a nepomôžeme im. Teba trápi to, že ak by sme zápas s protirodinnou koalíciou (Smer, Hlas, SaS a Republika) vyhrali. Bárdy, trhni si! Je mi ťa ľúto,“ zakončil Matovič svoj status tak, ako to vie len on.

Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názorminašou úlohou je predovšetkým informovať.

Zdroj: fb Peter Bárdy, fb Igor Matovič


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič má nového nepriateľa: Bárdy, trhni si! Je mi ťa ľúto, odkazuje šéfredaktorovi Aktuality.sk

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti