eReport.sk
Richard Raši (Hlas-SD) Foto: tasr

Raši kritizuje Matoviča: Mýli si samosprávy s bankou na financovanie jeho uletených nápadov!

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) nevie nič o samosprávach, mýli si ich s bankou, ktorá má financovať jeho „uletené nápady“. Vyhlásil to nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a podpredseda Hlasu-SD Richard Raši na štvrtkovej tlačovej konferencii. Deklaroval, že strana podporuje samosprávy aj Združenie miest a obcí Slovenska.

Raši: Matovičove uletené nápady

„Vláda sa správa k samosprávam ako k nepriateľovi, vedie s nimi vojnu,“ podotkol Raši. Podčiarkol, že samosprávy sú v priamom kontakte s občanmi a často suplujú to, v čom zlyháva štát. Kritizuje navrhované zvýšenie daňového bonusu, pripomenul, že samosprávy žijú z daní fyzických osôb. Matovič si podľa neho neuvedomuje, že samosprávy nemajú voľné prostriedky na financovanie jeho nápadov a PR aktivít.

Matovič zoberie mestám a obciam viac ako 620 miliónov eur

Raši skonštatoval, že minister financií sa chystá mestám a obciam zobrať 620 miliónov eur, poukázal na infláciu, zvýšené účty za energie, rast stavebných materiálov, zabrzdené európske projekty. Upozornil, že samosprávy nebudú mať inú možnosť ako utlmiť svoje aktivity, služby občanom a peniaze si budú musieť brať od ľudí zvýšením poplatkov.

Neverí, že Matovič alebo koalícia napokon prídu s nejakým návrhom kompenzácie výpadkov príjmov samospráv. Podotkol, že ak im štát nebude financie brať, nebude im musieť nič kompenzovať.

Bude vás zaujímať:

  1. Šéf Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.
  2. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raši kritizuje Matoviča: Mýli si samosprávy s bankou na financovanie jeho uletených nápadov!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti