eReport.sk
Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda
Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda. Foto: tasr

Chmelár o návrate Dzurindu či Mikloša: Gorily sa vracajú, zasievajú strach a ľud povstane!


Známy politický analytik a komentátor Eduard Chmelár si myslí, že návrat expolitikov ako Mikuláš Dzurinda a Ivan Mikloš je návratom goríl, nie štátnikov. Vládu analytik zároveň opakovane obviňuje z absencie hodnôt, z dešpektu k iným názorom a zo zasievanie strachu v spoločnosti. Vládu dokonca obviňuje z obhajovania záujmov kontroverznej spoločnosti Penta v zdravotníctve a toto obdobie nazýva jednoznačne: „Gorily sa vracajú“.

„Namiesto zlodejov a korupčníkov štát naháňa svojich oponentov a najviac energie míňa na umlčanie kritikov a kriminalizáciu rôznych foriem slobody prejavu. A aby to všetko malo nejaký zmysel, ako vzory cnosti sa nám predkladajú darebáci, ktorí už mali dávno sedieť za svoje ekonomické zločiny a trestné činy proti mieru: Ivan Mikloš sa stal poradcom prezidentky Čaputovej, Mikuláš Dzurinda si rozumie s lídrami Progresívneho Slovenska a v médiách nie sú pripomínaní ako zločinci, ale vyzdvihovaní ako štátnici. Je to podobný útok na historickú pamäť ako keď bezcharakterný manipulátor Arpád Soltész vo svojej sfilmovanej Svini zámerne vynechal éru SDKÚ a preskočil rovno od Mečiara k Ficovi, akoby medzitým neboli dve dzurindovské vlády,“ poukazuje Chmelár na ignorovanie vážnych káuz pravicových vlád SDKÚ-DS značnou časťou verejnosti a médií.

Bojuje vláda za záujmy Penty?

Analytik prišiel s ešte jedným a veľmi zaujímavým názorom. Upozornil totižto na zmenu postojov vládnej strany SaS v zdravotníctve. Tá ešte v predvolebnej kampani hovorila o potrebe odstrihnúť spoločnosť Penta od nadmerného vplyvu v zdravotníctve, no overeným faktom ostáva, že Penta sa prihliadajúc na okolnosti dnes nemá horšie ako za expremiéra Roberta Fica (Smer-SD) a spol.

Foto: fb/eduardchmelar

„Hoci odstrihnutie sa od Penty bolo oveľa dôležitejšou úlohou pre ozdravenie štátu ako naháňanie smeráckych úradníkov, SaS dnes bráni jej záujmy a ústami svojej predsedníčky Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jany Bittó Cigánikovej tvrdí, že zákaz krížového vlastníctva v zdravotníctve vraj predstavuje zásah do práv na podnikanie,“ myslí si Chmelár.

Hnutie okolo Šimečku, Hríba, Schutza a Soltézsa nechce vidieť myslenie ľudí

Chmelár aj ďalej pokračoval v už tradične dlhšej a myšlienkovo hlbšej rozprave súčasných spoločenských problémov a dostal sa k jednému z faktorov, ktorý podľa neho zjavne môže vplývať na vznik značne rozdelenej spoločnosti. Veľa mediálne známych komentátorov a iných osôb vyjadrujúcich sa k spoločenským problémom totižto podľa neho nemá sklon ku kompromisnému jednaniu a zmýšľaniu, ale len k dichotomickému súhlasu a odporu: „Opakujem, pre fanatikov všetkých čias bolo myslenie vždy zradou. Preto sa tieto typy od Šimečku a Hríba až po Schutza a Soltésza vždy pohybovali len na tejto binárnej úsečke súhlasu a odporu. Martin Šimečka nevedel robiť nič iné, a tak celý život kádroval. Keď pred dvadsiatimi rokmi kádroval prívržencov referenda o vstupe do NATO, kádroval aj dnešného partnera prezidentky republiky Juraja Rizmana. Ten už však medzitým stihol prebehnúť k militaristom a svoj vtedajší pacifistický postoj označuje ako ´mladícku nerozvážnosť´.“

Vláda opojená priazňou svetových mocenských centier?

Pravdou je, že rôzne kroky vlády viedli napríklad k získaniu si priazne za veľkou mlákou v USA a taktiež aj v Európskej komisii. Otázne však je, ako je na tom vláda z morálneho hľadiska a či ju v očiach zahraničných aktérov nepoškodia články o mocenskom a justičnom dianí na Slovensku, hlavne v kontexte snáh o sledovanie a zatváranie opozičných predstaviteľov.

„Táto vláda už dávno stratila morálnu prevahu nad tou predošlou. Opája sa priazňou svetových mocenských centier, ktoré im raz hodia cukríček, inokedy aportujú kostičku. Ale pre svoj ľud neurobila nič. No keď nadôvažok vracia do hry gorily a zasieva v spoločnosti atmosféru strachu, prenasledovania a udávania, myslím si, že pohár trpezlivosti v priebehu nasledujúceho roka pretečie a ľud povstane. Ten čas sa blíži,“ uzavrel Chmelár.

Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi osôb, ktorých stanoviská uverejňuje.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár o návrate Dzurindu či Mikloša: Gorily sa vracajú, zasievajú strach a ľud povstane!

Odoberať
Upozorniť na
24 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne