eReport.sk
Minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
Minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Exminister za SaS Miškov o Matovičovej psychike: Má vo svojej hlave chaos a rozklad osobnosti!

Bývalý minister hospodárstva a exSaskár Juraj Miškov si myslí, že pre výkon vysokej politiky by mala byť potrebná previerka psychickej spôsobilosti. Naráža tým v prvom rade na osobu a osobnosť ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), o ktorom nie len opozícia dlhodobo hovorí ako o psychicky chorom človeku. Predseda Smeru-SD dokonca tvrdí, že Matovič sa pravidelne chodí liečiť do Rakúska, čo sa doteraz nikto z vlády ani len nepokúšal aktívne vyvracať, alebo dementovať.

„Deštrukciu, chaos a rozklad osobnosti, ktorý má Matovič vo svojej vlastnej hlave premieta do celej spoločnosti. Dôsledky budú zničujúce. Hovoril som to už pred 10 rokmi a hovorím to s plnou vážnosťou aj dnes,“ upozorňuje vo svojom najnovšom statuse na sociálnej sieti exminister.

Psychotesty musí myť aj vodič, alebo človek so zbraňou

Miškov pri tom poukazuje na iné povolania, pre ktoré je psychotest jedným zo základných predpokladov. „V budúcnosti bude potrebné zabezpečiť, aby podmienkou pre výkon vysokej verejnej funkcie bola aj previerka psychickej spôsobilosti. Dnes ju potrebujete ako profesionálny vodič alebo ak chcete získať zbrojný preukaz,“ tvrdí Miškov.

Foto: fb/jurajmiskov

Predpokladom pre tieto povolania je psychotest práve preto, lebo sú ľudia v nich väčšinou zodpovední za životy a osudy iných ľudí. Miškov sa však pýta, či politik nemá až príliš zodpovednosti na to, aby bol u neho psychický stav ignorovaný: „Prečo by premiér alebo minister, ktorí majú v rukách osudy miliónov ľudí mali byť výnimkou?“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Igor Matovič
  2. Robert Fico na snímke z videosnímke.
  3. Peter Pellegrini počas tlačovky v Trenčíne.
  4. Šéf Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exminister za SaS Miškov o Matovičovej psychike: Má vo svojej hlave chaos a rozklad osobnosti!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti