eReport.sk
Robert Fico, foto:tasr

VIDEO Fico varuje Čaputovú, aby nechodila na oslavy SNP: Dala vyznamenania fašistom a hanobí povstanie!

Predstavitelia opozičnej strany Smer-SD sa na dnešnej tlačovej besede vyjadrili k trom témam, ktoré sú podľa strany zásadné. Strana nesúhlasí s braním peňazí samosprávam a zdroje pre pomoc ľuďom by radšej vytvárala prostredníctvom zvyšovania bankového odvodu a zdaňovania monopolov a najbohatších firiem. Vládu strana ústami jej predsedu Roberta Fica ďalej vyzvala, aby riešila problémy s dodávkami plynu, ktoré naberajú na obrátkach, alebo nech opozícii odovzdajú moc, aby zavetovala protiruské sankcie a riešila problémy s energiami. Strana taktiež kritizuje výber ľudí, ktorým bolo udelené vyznamenanie od prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Podľa Smeru ide o bojovníkov proti SNP a bývalých fašistických kolaborantov.

„Viete, že my presadzujeme takzvané helikoptérové peniaze. To, čo navrhuje dnes Matovič je pomoc rómskym osadám. Matovič si kupuje cigánov. Pretože idú dnes voľby komunálne a regionálne, tak sa rozhodol, že týmito rôznymi príplatkami a neviem čím všetkým sa predovšetkým zavďačí rómskym rodinám a že tieto rómske rodiny potom pôjdu počas komunálnych a regionálnych volieb k urnám a budú voliť tieto politické strany,“ povedal Fico k téme oberania samospráv o stovky miliónov, ktoré je súčasťou Matovičových ekonomických plánov.

Ak príde k zastaveniu dodávok energií, ekonomický prepad bude vraj nevídaný

Fico zároveň upozorňuje na možné následky toho, keď sa kohútik s ruskou ropou a ruským plynom definitívne zavrie. Obviňuje pri tom vládu, že v tejto otázke opakovane a dlhodobo nekoná.

Zdroj: video:yt/eReport

„Ak dôjde k zastaveniu toku plynu a ropy na Slovensko, krajina sa ekonomicky prepadne tak, ako sme to v živote nevideli. Nemecko nie je tak závislé na ruskom plyne, ako je Slovensko závislé. A predpokladá sa, že by v prípade odstavenia ruského plynu Nemecko mohlo poklesnúť pri HDP až o 13 percent. Tak čo to bude znamenať pre Slovensko, ktoré bude odkázané na 90 percent na ruský plyn a takmer na 100 percent je odkázané na ruskú ropu?“ pýta sa Fico.

Čaputová vyznamenávajúca fašistických stúpencov?

Posledná téma smeráckej tlačovky bola venovaná Čaputovej. Podľa Ficových slov je pre stranu Slovenské národné povstanie najvýznamnejší štátny sviatok a najvýznamnejšia historická udalosť v dejinách Slovenska. Strana v tomto kontexte kritizuje, že prezidentka dala najvyššie štátne vyznamenania ľuďom, ktorí udávali ľudí v SNP a pomáhali nacistom, ktorí podporovali fašistický režim prvého štátu do roku 1945.

Bude vás zaujímať:

  1. Upozornil na to známy advokát
  2. Robert Fico na snímke z videosnímke.
  3. Zuzana Čaputová.
  4. Zuzana Čaputová
  5. Zľava Zuzana Čaputová a prezident Švajčiarska Ignazio Cassis.
  6. Cirkus a sexistické vtipy
  7. Nie je sloboda ako sloboda

„Odporúčam pani prezidentke, nech sa neodváži ísť okolo 29. augusta do žiadnej obce. Nech sa neodváži ísť na žiadne oslavy Slovenského národného povstania. My ju totiž budeme sprevádzať. Ak sa odváži táto žena, ktorá dala najvyššie štátne vyznamenanie fašistom, ľuďom, ktorí bojovali proti Slovenskému národnému povstaniu ísť niekde a ešte zhanobiť to Slovenské národné povstanie tým, že sa bude niekde vytŕčať pred kamerami pred nejakým pomníkom, my ju budeme sprevádzať,“ dodal Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico varuje Čaputovú, aby nechodila na oslavy SNP: Dala vyznamenania fašistom a hanobí povstanie!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre