eReport.sk
Zuzana Čaputová.
Zuzana Čaputová. Zdroj: demagog/dennik n

Čaputová, ktorá ocenila sporné osoby, vraj neluhala. Demagog.sk: Jej výroky boli pravdivé! 

Prezidentka SR Zuzana Čaputová hovorila v relácii Sobotné dialógy zo 17. mája 2022 iba pravdu, tvrdí portál demagog.sk. Ide o web, ktorý hodnotí či sú výroky verejných činiteľov pravdivé, zavádzajúce, alebo ide o lži. Pravdovravnosť prezidentky, na ktorú poukázal známy web, však vážne zanietilo zlyhanie, ku ktorému sa hlava štátu v stredu napokon aj sama priznala.

„Máme máj a nemáme prijaté žiadne sociálne alebo kompenzačné kroky vo vzťahu k zdražovaniu, najmä k tým najzraniteľnejším skupinám,“ aj toto vyhlásila hlava štátu počas diskusie vo verejnoprávnom rozhlase. „O pomoci ľuďom proti zdražovaniu koalícia stále rokuje a jeho finálna podoba nie je známa, výrok preto hodnotíme ako pravdivý,“ vyhodnotil vyhlásenie prezidentky portál demagog.sk.

Dotkla sa aj témy blokovania webov

Web, ktorý vyhodnocuje, či politici klamú, zavádzajú, alebo hovoria pravdu, rovnaký postoj zaujal aj k ďalším desiatim vyhláseniam Čaputovej v posledných Sobotných dialógoch. Spolu ich bolo 11.

„Prezidentka Zuzana Čaputová hovorila v relácii Sobotné dialógy zo 17. mája 2022 o opatreniach, ktoré prijíma vláda ako pomoc ľuďom proti zdražovaniu. Upozorňovala na výhrady, ktoré voči nim majú odborníci. Hovorila aj o korupcii, ku ktorej sa priznali zástupcovia polície či súdov. Pripomenula tím vyšetrovateľov, ktorý pôsobí na Ukrajine, dotkla sa aj témy blokovania dezinformačných webov, pri ktorých správne konštatovala, že zablokované portály sa môžu obrátiť na súd a rozhodnutie nechať preskúmať,“ napísali na sociálnej sieti ľudia zo stránky demagog.sk.

Zdroj: fb/demagog.sk

Demagog.sk na svojej oficiálnej stránke zverejnil aj anylýzu nimi hodnotených prezidentikiných výrokov. V pripojenej galérii nájdete všetko, čo bolo z ich strany hodnotené a analyzované s výsledkom, že Čaputová ani raz neklamala. Pripomíname, že ku každej analýze existuje ešte podrobnejší komentár, ktorý nájdete na demagog.sk.

FOTO Pozrite si výroky prezidentky a ich hodnotenie portálom demagog.sk

GALÉRIA – Foto: demagog.sk

Čaputová priznala zlyhanie: Toto sa nesmie opakovať

Bez ohľadu na analýzu a hodnotenie pravdovravnosti hlavy štátu platí, že Zuzana Čaputová priznala chybu v procese posudzovania vyznamenania pre členov Bielej légie, Antona Tunegu, Alberta Púčika a Eduarda Tesára. Deklarovala, že urobí všetko pre to, aby sa v budúcnosti podobné kontroverzie neopakovali. Stanovisko TASR poskytol prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

Líder Smeru-SD Robert Fico napríklad hovoril o hanobení odkazu Slovenského národného povstania. Nešlo podľa neho o hlúposť prezidentky, ale úmyselné konanie.

„V prípade vyznamenania Antona Tunegu, Alberta Púčika a Eduarda Tesára sa stala chyba v procese posudzovania. Štátne vyznamenania by mali dostávať ľudia, ktorých životný príbeh nemôže vyvolať spor o to, či slúžili demokracii. Urobím všetko pre to, aby sa v budúcnosti podobné kontroverzie neopakovali,“ uviedla prezidentka.

Tunegovi, Púčikovi a Tesárovi prezidentka udelila Rad Ľudovíta Štúra I. triedy in memoriam za mimoriadne zásluhy o demokraciu a jej rozvoj, ľudské práva a slobody a ich ochranu. Kritické hlasy sa ozvali medzi niektorými historikmi i politikmi. Líder Smeru-SD Robert Fico napríklad hovoril o hanobení odkazu Slovenského národného povstania. Nešlo podľa neho o hlúposť prezidentky, ale úmyselné konanie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Cirkus a sexistické vtipy
  2. Zuzana Čaputová
  3. Vľavo prezidentka SR Zuzana Čaputová a vpravo riaditeľka organizácie Človek v ohrození Andrea Najvirtová.
  4. Zľava Zuzana Čaputová a prezident Švajčiarska Ignazio Cassis.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová, ktorá ocenila sporné osoby, vraj neluhala. Demagog.sk: Jej výroky boli pravdivé! 

Odoberať
Upozorniť na
19 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre