eReport.sk
Vladimír Pčolinský je na slobode Foto: instagram

Lipšicov úrad podal obžalobu na Pčolinského! Ide o trest za hlasovanie Sme rodina o Ficovi?

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v utorok obžalobu na bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského zo zločinu prijímania úplatku, zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Na sociálnej sieti o tom informoval ÚŠP.

Ide pri tom už o druhý vážny krok orgánov činných v trestnom konaní proti nominantovi Sme rodina v krátkom období. Obvinenie poslanca NR SR Martina Borguľu (Sme rodina) bolo pri tom mediálne a v očiach časti verejnosti spájané práve s hlasovaním poslaneckého klubu Sme rodina o potenciálnom vydaní opozičného poslanca Roberta Fica (Smer-SD) do kolúznej väzby.

Špecializovaný trestný súd už eviduje obžalobu

ŠTS eviduje podanú obžalobu. „Trestná vec bola pridelená zákonnému sudcovi na pracovisku v Banskej Bystrici, ktorý po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe,“ priblížila pre TASR hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Vladimíra Pčolinského stíhajú v súvislosti s kauzou SIS, na ktorej čelo sa dostal ako nominant vládnej strany Sme rodina. Pôvodné obvinenia v prípade zrušila vlani v auguste Generálna prokuratúra SR. Exriaditeľa tajnej služby obvinili z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára vo výške 40.000 eur. Zoroslav Kollár chce podľa medializovaných informácií uzavrieť dohodu o vine a treste.

Bude vás zaujímať:

  1. gen. M. Lučanský
  2. Poslanec Peter Pčolinský a jeho stranícky šéf Boris Kollár (obaja Sme rodina).
  3. Je rozhodnuté!


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipšicov úrad podal obžalobu na Pčolinského! Ide o trest za hlasovanie Sme rodina o Ficovi?

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre