eReport.sk
Nie je sloboda ako sloboda
Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Zdroj: tasr

Má za extrémistov aj občanov? Remišová reaguje na oslavy SNP, o zákaze pre verejnosť mlčí

Zvýšené bezpečnostné opatrenia, a to najmä v súvislosti so zmenou bezpečnostného prostredia v dôsledku vojny na Ukrajine. To je podľa vedenia Múzea SNP dôvod, prečo si v pondelok 29. augusta dopoludňajšiu časť oficiálnych osláv SNP v Banskej Bystrici so začiatkom o 11,00 hodine budú môcť bežní občania pozrieť iba v televízii. A tak sa pre širokú verejnosť tieto oslavy začnú pod holým nebom až o 13,30 hodine. Už bez vládnych politikov, ktorí si to „odkrútia“ predpoludním. Toto rozhodnutie dnes aj včera ostro kritizoval líder Smeru-SD Robert Fico. Aktuálne už svoje stanovisko k oslavám SNP vydala aj šéfka najmenšej strany Veronika Remišová (Za ľudí). Z jej vyjadrenia však nie je jasné, na čej strane stojí. Pretože o bežných občanoch v jej vyhlásení nie je ani zmienka. Nepíše o tom, či je za to, aby aj oni mali od 11,00 hodiny prístup k známemu pamätníku alebo nie. Jasné je iba to, proti komu Remišová stojí. Proti politikom z opozície. Lenže Ficovi či Milan Uhrík sú ústavní činitelia a nie široká verejnosť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.
  2. Robert Fico na snímke z videa.
  3. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  4. Sulík otvorene
  5. Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO).
  6. Eduard Chmelár
  7. Veronika Remišová v televíznom štúdiu.
  8. Múzeum SNP v Banskej Bystrici.

Remišová vo svojom statuse vlastne neprichádza s ničím novým. Tak, ako už tradične ostro kritizuje opozíciu, akurát tentokrát je jej kritika spojená s oslavami SNP.

Remišová: Fašisti, extrémisti a ich spojenci tam nepatria!

„Fico a Uhrík, extrémisti, fašisti a ich kamaráti na oslavy SNP nepatria!“ – začala pekne zostra digitálna líderka Slovenska. Ako ďalej napísala, „v Slovenskom národnom povstaní sa Slováci odvážne postavili fašistom. Mnohí hrdinovia z povstania trpeli od fašistov a následne trpeli aj pod komunistickým režimom, pretože sloboda prekáža každej totalite a diktatúre.“

Vzápätí sa už opäť vrátila k podstate svojho statusu a chrlila voči známym opozičným politikom jednu výčitku za druhou. „Dnes si napriek tomu odkaz SNP dovoľujú uzurpovať aj ľudia, ktorí pamiatku hrdinov pošliapali najviac. Je to Robert Fico, ktorý si podáva ruky s ľuďmi z fašistickej strany. Sú to extrémisti zo strany Republika, ktorí ešte včera koketovali s fašizmom, aby sa dnes nehanebne hlásili k SNP spolu s novým spojencom a kamarátom Ficom. Tento národ si váži hrdinstvo svojich predkov, ktorí bojovali proti zlu a za slobodu. Je vrchol pokrytectva a zloby, ak dnes máte odvahu otvárať dvere fašistom a zároveň sa hlásiť k odkazu SNP. Páni Fico s Uhríkom, fašisti, extrémisti a ich spojenci na žiadne oslavy SNP nepatria!“ – dôrazne dodala vicepremiérka.

Zdroj: fb/remisova.veronika

Prečo mlčí o zákaze? Dôvodov môže byť viac

Ako sami vidíte, k tomu, že verejnosť na otvorenie osláv SNP prístup nemá, nepadlo zo strany Remišovej ani slovo. Sú minimálne dve možné dôvody, prečo o tom vládna politička nehovorí. Buď ju vôbec netrápi, že bežný občan si oficiálnu časť osláv nemôže vychutnať takpovediac na vlastnej koži.

A ešte tu je možnosť: že širokú verejnosť považuje za rovnako extrémistickú ako politikov, ktorých spomínala. Áno, je tu aj tretia možnosť. Nariadenie uzavrieť pre verejnosť dopoludňajšiu časť osláv SNP je rozhodnutím vlády (Múzeum SNP spadá pod pôsobnosť ministerstva obrany) a tak je Remišovej zrejme vyslovene nepríjemné „utrúsiť“ aspoň pár slov na adresu bežných občanov, ktorých z úvodu osláv mocní tohto štátu jednoducho vykázali. A žiada sa povedať, že podľa mnohých arogantne. A tak to šéfka Za ľudí v rámci svojej reakcie k oslavám SNP (veď niečo napísať treba, či?) zobrala vlastne skratkou – a to cez kritiku opozičných politikov, ktorí podľa nej na oslavy SNP nepatria…

Viac o programe osláv SNP a obmedzeniach nájdete na webe Múzea SNP.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Má za extrémistov aj občanov? Remišová reaguje na oslavy SNP, o zákaze pre verejnosť mlčí

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie