eReport.sk
Vládny kabinet Eduarda Hegera, ktorý uchopil moc 1. apríla 2021. Agroministra Jána Mičovského už stihol nahradiť Samuel Vlčan. Foto: tasr

VIDEO Politológ predpovedá osud vlády: Navzájom sa žerú, je to pre nich záverečná!

Počet ľudí, ktorí veria v aspoň v ako – tak svetlú budúcnosť súčasnej vládnej koalícia klesá naozaj prudkým tempom. O negatívnych scenároch čoraz častejšie hovorí aj politologická obec. Politológovia síce tvrdia, že vládna koalícia pravdepodobne riadne volebné obdobie dokončí, no jednotlivé strany z nej vylezú podľa posudkov expertov také rozhádané a zdiskreditované, že ich politická budúcnosť s takmer určitosťou už ružová nebude.

„Sledovať navzájom sa likvidujúcu koalíciu je pre každého opozičného voliča pôžitok. A zdá sa, že v ostávajúcich 22 mesiacoch to už bude len a len gradovať. Je magické, ako sa navzájom žerú, ale pustiť sa od kormidla nie a nie. Je to logické – veľmi dobre vedia, že je to pre nich konečná a záverečná,“ napísal na sociálnej sieti politológ Roman Michelko, ktorý svoj komentár, tak už tradične, nahovoril aj pred kamerou.

Hlavnými problémami Fico a protiinflačný balíček

Politológ sa taktiež stihol vyjadriť aj k rôznym konfliktným líniám, ktoré sú v súčasnosti v pôsobení vládnej koalície, na čele so stranou OĽANO a jej lídrami – premiérom Eduardom Hegerom a ministrom financií Igorom Matovičom, najvýraznejšie.

„Koalícia hádam ako posledná európska vláda prišla s protiinflačným balíčkom. Problém je v tom, že jeho prijatie podporujú len tri zo štyroch koaličných subjektov. No a, samozrejme, v tomto prípade žiadne veto neplatí. Lebo povedal Igor M. Takže o problém až krízu je postarané,“ myslí si Michelko.

Kollárove nájomne byty? Asi na ne môžeme zabudnúť

Spôsob, akým chce OĽANO riešiť hospodársku krízu, je totižto v jasnom nesúlade s filozofiou ďalšej vládnej strany SaS. Výsledkom je, že si lídri strán Matovič a minister hospodárstva Richard Sulík SaS posielajú cez médiá a sociálne siete poriadne tvrdé odkazy: „Problém nastane, ak sa ďalší mnohomiliardový balíček presadí vďaka mimoriadnemu zdaneniu približne stovky najziskovejších firiem. To je už pre Richarda Sulíka červená čiara. Ale aj ak to prejde, vládu nepovalia, nič by tým nezískali, ale koalícia sa dostane do štádia klinickej smrti. Nič viac podstatné už nepresadí, so zákonom o nájomnom bývaní sa teda Boris Kollár môže nadobro rozlúčiť.“

Bude naozaj zábavné sledovať ešte celých 22 mesiacov, ako sa budú navzájom podrážať, topiť, a robiť si rôzne podrazy a budú robiť všetko preto, aby sa Smer a Hlas vrátili rovnako veľkolepo, ako tomu bolo v roku 2012.

Politológ Roman Michelko.

Ďalším jasným problémom je postoj k vydaniu opozičného lídra Roberta Fica do väzby a prepustenie ďalšieho člena vedenia Smeru Roberta Kaliňáka z nej. „Prvostupňový súd, teda Špecializovaný trestný súd trvalo a systematicky zneužíva väzbu, pričom pre ňu absentujú akékoľvek relevantné dôvody. Znova sa tak potvrdilo, že nevydanie Roberta Fica bolo správne, pretože na jeho kolúznu väzbu nebol žiaden relevantný dôvod. No a krajne pokrytecké a falošné rečičky, že Najvyšší súd by ho možno aj tak do väzby nevzal, sú naozaj len pre tých, čo žerú,“ tvrdo reaguje na dianie politológ.

22 mesiacov podrážania, topenia a robenia podrazov?

Vláda je len niečo za polčasom tohto volebného obdobia. Viac ako dva roky vládnutia boli pre vládu ťažkými nielen z dôvodu rôznych kríz a komplikáciam, ale aj z dôvodu konfliktov, ktoré by sa vo svojej podstate dali nazvať neustálymi.

„Bude naozaj zábavné sledovať ešte celých 22 mesiacov, ako sa budú navzájom podrážať, topiť, a robiť si rôzne podrazy a budú robiť všetko preto, aby sa Smer a Hlas vrátili rovnako veľkolepo, ako tomu bolo v roku 2012. Igor a jeho partia to dokáže, len musíme počkať ešte tak asi rok. A potom to už bude isté,“ uzavrel Michelko predpoveď o negatívnom scenári pôsobenia vlády.

Zdroj: youtube.com/roman michelko

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  2. Igorove kvalifikácie
  3. Poslanec Peter Pčolinský a jeho stranícky šéf Boris Kollár (obaja Sme rodina).
  4. Politologička Aneta Világi
  5. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  6. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  7. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
  8. Boja sa národa


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Politológ predpovedá osud vlády: Navzájom sa žerú, je to pre nich záverečná!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre