eReport.sk
Upozornil na to známy advokát
Bývalý policajný prezident Štefan Hamran. Foto: tasr

Kollár ostro reaguje na Hamranove vyjadrenia: Nech nie je premúdrelý pán prezident!

Policajný prezident Štefan Hamran by mal byť zdržanlivý a dávať si pozor na vlastné správanie. Pred pondelkovou koaličnou radou to uviedol predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina). Reagoval tak na vyjadrenia Hamrana v súvislosti údajnou plánovanou policajnou akciu zameranou na ľudí z bývalého inšpekčného tímu Oblúk, sudcov a prokurátorov. Kollár podľa Hamrana „sadol na lep“ lídrovi Smeru-SD Robertovi Ficovi, hoci má prístup k informáciám z bezpečnostnej rady.

Kollárova ostrá reakcia

„Nech nie je premúdrelý pán prezident, v prvom rade nech je zdržanlivý,“ podčiarkol Kollár s tým, že keby Hamran nechodil po médiách, urobil by lepšie. Práve on totiž podľa Kollára hovoril o spornej informácii. Kollár ju podľa vlastných slov nemá z Bezpečnostnej rady SR, no počul o nej v parlamente od poslancov, ktorým o tom mal hovoriť sám Hamran. Predseda NR SR podľa vlastných slov nehovoril počas víkendovej diskusnej relácie o zásahu polície, ale o tom, že má prebiehať nejaká akcia. Z informácií o situácii v polícii má byť podľa neho jasné, o čo ide.

Prezradil sa Hamran sám?

Hamran v pondelok odmietol tvrdenia Fica o avíze na policajnú akciu zameranú na ľudí z bývalého inšpekčného tímu Oblúk, sudcov a prokurátorov. Na bezpečnostnej rade štátu podľa neho nič také neodznelo. Tvrdí, že hovoril o akcii, ktorá už bola medializovaná. Deklaroval, že nikdy Bezpečnostnú radu SR neinformoval o príprave nejakej akcie.

Bude vás zaujímať:

  1. Vyštudovaná bábkoherečka zasahuje!
  2. Mnister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár ostro reaguje na Hamranove vyjadrenia: Nech nie je premúdrelý pán prezident!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre