eReport.sk
Múzeum SNP v Banskej Bystrici Foto: tasr

VIDEO Boja sa Čaputová či Heger ľudí? Fico: Nevpustiť verejnosť na oficiálne oslavy SNP je nehorázne!

Verejnosť bude môcť prísť na celoštátne oslavy 78. výročia Slovenského národného povstania (SNP) v areáli Múzea SNP v Banskej Bystrici v pondelok (29. 8.) od 13.30 h. Dopoludňajší program, ktorý sa začína od 11.00 h, bude pre pozvaných hostí. Verejnosť si môže oficiálnu časť osláv pozrieť v priamom prenose RTVS. Informujú o tom organizátori podujatia na webe Múzea SNP. „Takéto šialenstvo môžu vymyslieť len politici, ktorí sa boja ľudí a ich oprávnenej kritiky na katastrofálny výkon vládnej politiky a prezidentskej funkcie,“ reagoval Fico.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Blaha si podal koaličných politikov
  2. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  3. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).
  4. Slovensko smeruje do záhuby!
  5. Eduard Chmelár
  6. Na snímke noví vysokoškolskí profesori a profesorky po vymenovaní prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou v Prezidentskom paláci v Bratislave 31. augusta 2022.
  7. Múzeum SNP v Banskej Bystrici.

„Zdôrazňujeme, že Múzeum SNP patrí pod rezort obrany a platia preň zvýšené bezpečnostné opatrenia, a to najmä v súvislosti so zmenou bezpečnostného prostredia v dôsledku vojny na Ukrajine,“ píše sa na webe Múzea SNP.

Oficiálny program aj s Čaputovou, Kollárom a Hegerom

Oficiálny program odštartuje o 11.00 h preletom leteckej techniky Ozbrojených síl SR a pokračovať bude pietnym aktom kladenia vencov za účasti najvyšších ústavných činiteľov (Zuzana Čaputová, Boris Kollár a Eduard Heger) a zástupcov diplomatických zborov. Okrem pozvaných hostí budú na oficiálnej časti programu priami účastníci Povstania i členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov.

Pre verejnosť „otvoria“ oslavy až popoludní

Popoludní, približne od 13.30 h, nasleduje program pre verejnosť, v ktorom okrem iného vystúpi aj Katarína Knechtová s kapelou, formácia Banda, Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK) a Geišbergovci. Záver tohtoročných osláv bude patriť koncertu domácej  Štátnej opery a odovzdaniu Ceny Múzea SNP pre rok 2022.

Medzi sprievodné aktivity, ktoré počas dňa v areáli uvidia návštevníci, je napríklad aj dobový vojenský tábor klubov vojenskej histórie, v netradičnom prostredí zemľanky môžu použiť dotykový samoobslužný terminál, ktorý im priblíži históriu partizánskych bunkrov. Zároveň tiež ponúkne možnosť vytvoriť si vlastný vojenský preukaz, ktorý môžu e-mailom poslať priateľom a blízkym. Múzeum SNP bude pre návštevníkov otvorené bezplatne do 18.00 h.

Fico pripomenul prezidentke, koho vyznamenala

Opozičný Smer-SD v stanovisku kritizoval, že verejnosť nemôže byť na oficiálnych oslavách od 11.00 h. „Je to nehorázne nedemokratické rozhodnutie. SNP malo občiansky rozmer a nevpustiť zajtra verejnosť na oficiálne oslavy je hrubé zneváženie charakteru a podstaty SNP,“ skonštatoval šéf Smeru-SD Robert Fico.

Trojnásobný expremiér označil rozhodnutie nevpustiť širokú verejnosť na oficiálny program za šialenstvo: „Takéto šialenstvo môžu vymyslieť len politici, ktorí sa boja ľudí a ich oprávnenej kritiky na katastrofálny výkon vládnej politiky a prezidentskej funkcie.“

Vo vyhlásení, ktoré zaslal médiám Ján Mažgút, vedúci tlačového oddelenia strany, spomína Fico aj hlavu štátu. „Prezidentka Zuzana Čaputová si rovnako uvedomuje, akého neospravedlniteľného prešľapu a neúcty k SNP sa dopustila vyznamenaním podporovateľov fašistického Slovenského štátu,“ pripomenul líder parlamentnej opozície.

Líder Smeru hovorí, že vláda aj hlava štátu sa boja ľudí

Smer- SD zároveň vyzýva ľudí, aby sa nenechali znechutiť a prišli zajtra o 11.00 hod. na oslavy SNP, ktoré strana organizuje vo Zvolene. Predseda strany Robert Fico zaujal k neakceptovateľnej situácií okolo oficiálnych osláv SNP stanovisko už včera na sociálnych sieťach.

Zdroj: fb/robertficosk

Zdroj: tasr

 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Boja sa Čaputová či Heger ľudí? Fico: Nevpustiť verejnosť na oficiálne oslavy SNP je nehorázne!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti