eReport.sk
Robert Fico na snímke z videa.
Robert Fico na snímke z videa. Foto: fb/robertficosk

VIDEO Fico: Prečo to pani prezidentka urobila? Podľa môjho názoru koná v rozpore s Ústavou SR!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v piatok (23.10), ako sama uviedla, porušila svoju doterajšiu zdržanlivosť a rozhodla sa vyjadriť k jednej zo živých trestných vecí. Zastala sa štyroch vyšetrovateľov NAKA, ktorí sú obvinení zo závažnej trestnej činnosti. Navyše, jednému z nich pribudlo aj nové obvinenie v súvislosti so samovraždu Františka Böhma (†49). Hlava štátu svoj postoj odôvodnila tým, že krajský súd v prípade kvarteta vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu nekonštatoval len neodôvodnenosť väzby, ale aj samotného trestného stíhania.

Na vyjadrenia Čaputovej v sobotu prostredníctvom videa reagoval opozičný líder Robert Fico (Smer-SD). Či bol kritický? Bol a naozaj poriadne.

“Sú tu legálne odposluchy, sú tu výpovede agenta”

“Prezidentka sa postavila za štyroch vyšetrovateľov, hoci voči nim sú priame dôkazy, ako zneužívali svoje právomoci, vymýšľali si trestnú činnosť iných policajtov a páchali iné zločiny. Sú tu legálne odposluchy, sú tu výpovede agenta. Ak porovnáme dôkaznú situáciu v tomto prípade s dôkaznou situáciou, kde ľudia sedia vo väzbe, tak môžem povedať, že by mali byť okamžite prepustení na slobodu, pretože proti nim nie sú žiadne dôkazy,” vyhlásil šéf Smeru.

Čaputovú a Kisku Fico označil za úplne neznáme osoby

Fico prezidentku obvinil aj z protiústavného konania a už tradične aj z toho, že podľa neho plní želania veľvyslankyne USA na Slovensku. V tomto kontexte spomenul dokonca aj Andreja Kisku: “Viete, ten Sorosov svet politikov, cudzích záujmov, médií a mimovládnych organizácií naordinoval Slovensku už dvoch prezidentov. Dve úplne neznáme osoby, pána Kisku a pani Čaputovú. Kiska rovno chodil do New Yorku do kancelárie Sorosa, aby si preberal pokyny, čo má na Slovensku robiť. V prípade pani Čaputovej je zrejmé, že ju veľmi často navštevuje veľvyslankyňa Spojených štátov v Bratislave a tá jej dáva pokyny. Úlohou pani Čaputovej je za každú cenu držať túto vládu pri moci, lebo táto vláda vyhovuje cudzím záujmom.”

Majú diametrálne odlišné pohľady

Nezabudol pri tom pripomenúť, že prezidentka podľa neho zmarila referendum, podpisuje všetky zákony a presadzuje liberálne témy ako je migračná a LGBTI agenda. Nie je to pri tom tak dávno, čo Fico prijal Čaputovej pozvanie a stretol sa s ňou osobne, aby prebrali aktuálnu politickú situáciu. Z výsledkov stretnutia bolo jasné, že ich pohľad na politiku a spoločnosť je dlhodobo diametrálne odlišný. Nie je však jasné, či prezidentka vo svojich úvahách s Ficom ráta ako s jedným z možných kandidátov na budúceho premiéra.

VIDEO Robert Fico tvrdo kritizuje prezidentku, že postavila na stranu obvinených policajtov

Zdroj: fb/robertficosk

Mohlo by vás zaujímať:

 1. súd, kladivko, žena, sudkyňa
 2. Robert Fico (Smer-SD).
 3. Poslanec OĽANO Andrej Stančík
 4. Andrej Stančík pred budovou Generálnej prokuratúry SR.
 5. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
 6. Mladí smeráci počas scénky o "čurillovcoch".
 7. Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.
 8. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie k referendu
 9. Zuzana Čaputová.
 10. Zuzana Čaputová.
 11. Na snímke advokát Peter Kubina prichádza na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave.
 12. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas brífingu.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Prečo to pani prezidentka urobila? Podľa môjho názoru koná v rozpore s Ústavou SR!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport