eReport.sk
Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.
Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico. Foto: tasr

VIDEO Smer a Hlas o “čurillovcoch”. Pellegrini bol ľudsky zhrozený. Fico: Však si prečítajte tie odposluchy!

Zistenia senátu Krajského súdu v Bratislave nič nemenia na tom, že vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) okolo Jána Čurillu sú stále obvinení a naďalej stíhaní na slobode. Zhodli sa na tom líder Smeru-SD Robert Fico a Hlasu-SD Peter Pellegrini. Tvrdia, že si treba počkať na to, ako bude pokračovať vyšetrovanie. Krajský súd označil stíhanie štyroch vyšetrovateľov NAKA pracujúcich na závažných kauzách za neodôvodnené.

Fico hovorí, že rozhodnutie súdu nič nemení na tom, že vyšetrovatelia sú stíhaní na slobode. Uviedol, že nikdy nebol zástancom väzobného stíhania. Pokiaľ sú vyšetrovatelia stíhaní na slobode, mali by podľa neho prepustiť na slobodu aj policajného exprezidenta Tibora Gašpara a ďalších, vzhľadom na nedostatočné dôvody na väzbu.

“Nebolo to žiadne rozhodnutie o vine, alebo nevine”

Líder Smeru odkázal novinárov, ktorí mu pripomenuli aktuálne rozhodnutie súdu, aj na medializované odposluchy. “Však si prečítajte, tie odposluchy. Súd má na to iný názor, my tvrdíme niečo iné. Opakujem, súd rozhodol o tom, že nebudú stíhaní vo väzbe. Nebolo to žiadne rozhodnutie o vine, alebo nevine. Ja viem, že sa tešíte. V poriadku,” reagoval trojnásobný expremiér.

VIDEO Fico na tlačovke hovoril aj o “protichránkovej” vláde Eduarda Hegera

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Podľa Pellegriniho netreba robiť unáhlené závery

Počkajme si, ako bude pokračovať vyšetrovanie a nerobme unáhlené závery z jedného uznesenia, ktoré sa týkalo prepustenia z väzby a nie samotnej podstaty veci,” povedal na tlačovej konferencii Pellegrini s tým, že bude pre neho rozhodujúce to, ako sa s prípadom vyrovná prokuratúra.

Viac správ z politky:

  1. Milan Krajniak (Sme rodina)
  2. Peter Pellegrini
  3. Robert Fico na snímke z videa.
  4. Peter Pellegrini počas svojho plamenného prejavu v štúdiu TA3
  5. Robert Fico na snímke z videa.

Pellegrini zopakoval, že čítal prepisy odposluchov vyšetrovateľov, kde sa mali vyjadrovať vulgárne. Dodal, že to by malo vyšetrovateľov diskreditovať v ich práci. „Z toho, čo som si prečítal, som bol ľudsky zhrozený,” povedal.

VIDEO Hlas-SD sa vyjadril aj k vlastným návrhom: Politika zvíťazila nad pomocou ľuďom

Zdroj: youtube.com/hlas-sd

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Smer a Hlas o “čurillovcoch”. Pellegrini bol ľudsky zhrozený. Fico: Však si prečítajte tie odposluchy!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport