eReport.sk
Zuzana Čaputová.
Zuzana Čaputová. Foto: fb/zcaputova

VIDEO Čaputová: Doposiaľ som bola vždy zdržanlivá, toto je však veľmi znepokojujúce!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová považuje za veľmi znepokojujúce medializované zistenia senátu Krajského súdu v Bratislave, ktorý označil stíhanie štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pracujúcich na závažných kauzách za neodôvodnené.

Vyšetrovanie musí pokračovať

Hlava štátu to uviedla v piatkovom vyhlásení, v ktorom upozorňuje na dôležitosť pokračovania vo vyšetrovaní trestných činov vysokopostavených funkcionárov a očistných procesov. „Považujem za nebezpečné, ak by chcel niekto ktorémukoľvek vyšetrovateľovi v jeho práci brániť, a to cestou kriminalizácie,” zdôraznila prezidentka. „Z rozsudku sťažnostného súdu jasne vyplýva, že štyria policajní vyšetrovatelia nielenže nemali byť vzatí do väzby, ale nemali byť ani obvinení,” dodala v súvislosti s medializovaným uznesením senátu krajského súdu.

Zdroj: fb/zcaputova

VIDEO Prezidentka: Považujem za nebezpečné, ak by chcel niekto ktorémukoľvek vyšetrovateľovi v jeho práci brániť

Zdroj: fb/zcaputova

Generálna prokuratúra reagovala

Generálna prokuratúra (GP) v súvislosti s uznesením KS uviedla, že v uvedenej trestnej veci budú predložené sťažnosti obvinených proti uzneseniu o vznesení obvinenia na rozhodnutie Generálnej prokuratúre SR. „Na podklade vyjadrení krajského prokurátora a všetkých prokurátorov Krajskej prokuratúry v Bratislave, že sa vo veci necítia byť zaujatí, po posúdení žiadostí obvinených a preskúmaní vyšetrovacieho spisu Generálna prokuratúra SR 14. októbra rozhodla príkazom o žiadostiach o odňatie a prikázanie veci obvinených a námietok zaujatosti tak, že vec neodňala Krajskej prokuratúre v Bratislave,” informoval hovorca GP Dalibor Skladan.

Viac z domácej politiky:

  1. Milan Krajniak (Sme rodina)
  2. Robert Fico na snímke z videa.
  3. Zuzana Čaputová.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čaputová: Doposiaľ som bola vždy zdržanlivá, toto je však veľmi znepokojujúce!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport