tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Andrej Stančík pred budovou Generálnej prokuratúry SR.
Andrej Stančík pred budovou Generálnej prokuratúry SR. Foto: fb//andrejstancik95

Stančík z OĽANO podal trestné oznámenie: Nepáči sa mu stíhanie vyšetrovateľov okolo Čurillu!

Poslanec Národnej rady SR Andrej Stančík (OĽANO) podal na Generálnej prokuratúre (GP) SR trestné oznámenie vo veci zneužívania právomoci verejného činiteľa a ohýbania práva. Urobil tak v súvislosti s rozhodnutím Krajského súdu (KS) v Bratislave o prepustení skupinky vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) z väzby.

„Obvinenie vyšetrovateľov NAKA, ktorí dnes vyšetrujú najzávažnejšie korupčné kauzy bývalých vlád, je neopodstatnené. Z uznesenia KS v Bratislave vyplývajú závažné otázky o motivácii tohto stíhania a snahe zastaviť očistné procesy,“ uviedol Stančík s tým, že uznesenie súdu pridáva na váhe tvrdeniam o bezdôvodnosti stíhania vyšetrovateľov v snahe zastaviť vyšetrovanie veľkých káuz. Stančík poznamenal, že politická opozícia sa snaží z obvinených robiť martýrov a z vyšetrovateľov zločincov.

„Odsudzujem spochybňovanie, vydieranie, vyhrážky a urážky voči čestným vyšetrovateľom, ktorí doslova nasadzujú krk v boji proti mafii. Každý slušný občan by mal týchto vyšetrovateľov podporiť,“ odkázal poslanec OĽANO v statuse.

Zdroj: fb/andrejstancik95

Štvoricu vyšetrovateľov a Petra Scholtza zadržali vyšetrovatelia Úradu inšpekčnej služby v septembri, obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich obvinili v trestnej veci ovplyvňovania výpovedí svedkov.

Krajský súd v Bratislave ich neskôr z väzby prepustil. V uznesení konštatoval, že stíhanie nie je v poriadku, kritizoval postupy okresného sudcu aj prokurátora a predložené dôkazy považoval za nedostatočné na to, aby boli skutky kvalifikované ako trestné činy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. súd, kladivko, žena, sudkyňa
  2. Michal Šimečka a Andrej Stančík.
  3. Robert Fico na snímke z videa.
  4. Mladí smeráci počas scénky o "čurillovcoch".
  5. Na snímke advokát Peter Kubina prichádza na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stančík z OĽANO podal trestné oznámenie: Nepáči sa mu stíhanie vyšetrovateľov okolo Čurillu!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku