eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD).
Robert Fico (Smer-SD). Foto: fb/robertficosk

Fico reagoval na prezidentku: Nech si nemyslí, že s právnickými kľučkami na nás príde!

Prezidentka Zuzana Čaputová je opäť pripravená zmariť referendum o predčasných voľbách, vymyslela “smiešnu kľučku”. Vyhlásil to predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico v reakcii na vyjadrenie hlavy štátu o navrhovaných dvoch referendových otázkach. Skonštatoval, že problém sa dá jednoducho vyriešiť dvoma samostatnými petičnými hárkami.

“Pani prezidentke odkazujeme, že predovšetkým musí odpovedať na žiadosti poslancov NR SR. Odkazujeme prezidentke, že berieme na vedomie jej odpoveď, že je opätovne pripravená zmariť referendum o predčasných parlamentných voľbách. Odpovedáme jej, že ak si myslí, že s právnickými kľučkami na nás príde, že to je veľmi jednoduché – jedna otázka bude na jednom petičnom hárku, druhá otázka na druhom hárku. V ten istý jediný deň sa môžu konať dve referendá o dvoch petíciách, ktoré budú podpísané potrebným počtom hlasov,” uviedol Fico.

Hlava štátu podľa šéfa Smeru-SD definitívne stratila charakter nadstraníckeho ústavného činiteľa. Podstatu veci vidí Fico v tom, že prezidentka referendum jednoducho nechce. Myslí si, že inak by sa dal problém ľahko vyriešiť.

Hlava štátu v stredu skonštatovala, že navrhnuté referendové otázky predložené stranou Smer-SD sa vzájomne podmieňujú, čo zákon neumožňuje. Zdôraznila tiež, že vypíše referendum s akoukoľvek otázkou, ak bude v súlade s Ústavou SR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico na snímke z videa.
  2. Robert Fico na snímke z videa.
  3. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie k referendu
  4. Robert Fico (Smer-SD) a Juraj Šeliga (Za ľudí).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico reagoval na prezidentku: Nech si nemyslí, že s právnickými kľučkami na nás príde!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti