eReport.sk
Poslanec OĽANO Andrej Stančík
Poslanec OĽANO Andrej Stančík. Foto: fb/andrejstancik95

Stančík sa zastrája trestným oznámením. Ide o “čurillovcov”: Ficovi opäť raz cvakli zuby naprázdno!

Poslanec OĽANO Andrej Stančík je pripravený podať trestné oznámenie v súvislosti so zisteniami súdu o bezdôvodnosti stíhania vyšetrovateľov NAKA. V oznámení, ktoré poslal prostredníctvom mediálneho tímu OĽANO, avizuje, že tak urobí vtedy, ak nebudú konať zložky, ktoré to majú v kompetencii.

“Pokiaľ orgány činné v trestnom konaní už teraz nevidia dôvod na začatie trestného stíhania pre podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa, v priebehu budúceho týždňa pripravím kvalifikované a odôvodnené trestné oznámenie, ktoré podám na Generálnej prokuratúre SR,” informoval Stančík.

“Ficovi nepomôže 100 tlačoviek ani statusy Blahu”

Mladý poslanec OĽANO je presvedčený, že závažné zistenia z uznesenia senátu Krajského súdu v Bratislave pridávajú na váhe tvrdeniam, ktoré hovoria o snahách zastaviť vyšetrovanie veľkých káuz za každú cenu.

Neexistovali dôvody trestného stíhania, odposluchy dokonca hovoria v prospech vyšetrovateľov, výpovede Káľavského sú nedôveryhodné a NAKA mala oprávnené dôvody začať stíhať inšpekciu.

Andrej Stančík, poslanec OĽANO.

Neskôr v statuse uviedol, že vidí dôvod k optimizmu v súvislosti s kauzou stíhaného kvarteta vyšetrovateľov NAKA okolo Jána Čurillu, pri ktorých krajský súd nevidí dôvod na trestné stíhanie.

“Napriek ´úderom 363kou´ máme dnes o dôvod k optimizmu naviac. Uznesenie Krajského súdu v Bratislave rozmetalo perfídnu hru opozície a ´temných síl´ voči vyšetrovateľom korupčných káuz a to doslova na franforce. Neexistovali dôvody trestného stíhania, odposluchy dokonca hovoria v prospech vyšetrovateľov, výpovede Káľavského sú nedôveryhodné a NAKA mala oprávnené dôvody začať stíhať inšpekciu. Ficovi opäť raz cvakli zuby naprázdno. Nepomôže ani 100 tlačoviek s gestapáckymi kabátmi, či 1000 frenetických statusov arcikonšpirátora a vytrvalého prerážača dna Blahu. Potvrdilo sa to, čo tvrdili investigatívci a čo tvrdil aj Hamran. A čo sme písali aj my. Niekto sa tu snaží vytrvalo stopnúť proces očisty a hrá to s mimoriadne špinavými kartami. Táto bitka je vyhratá, no boj o spravodlivosť zďaleka nekončí a útoky budú prichádzať. Množstvo bohatých a vplyvných ľudí má obrovský záujem zastaviť očistu a zvrhnúť vládu. A mnoho ´užitočných idiotov´ a žoldnierov im v tom ochotne pomôže. Dnes máme ale o dôvod na optimizmus viac a nádej, že to celé dobre dopadne. Držme si všetci palce,” uvedol na sociálnej sieti Stančík.

Zdroj: fb/AndrejStancik95

Hnutie Sme rodina v stanovisko zopakovalo, že rozhodnutia súdu nekomentuje. “Treba si však znovu uvedomiť, že súd rozhodoval iba o väzbe, nie o vine a treste, a to je obrovský rozdiel. Z toho vyplýva, že vyšetrovatelia sú stále obvinení, ale stíhaní na slobode,” napísali z tlačového oddelenia Sme rodina.

Remišová chce viac bojovať za zrušenie paragrafu 363

Líderka Za ľudí Veronika Remišová si myslí, že rozhodnutie krajského súdu v kauze stíhaných policajtov ukazuje vážne zlyhanie prokuratúry aj inšpekcie a vzbudzuje i podozrenia z účelového konania. Kritizuje v tejto súvislosti aj opätovné použitie paragrafu 363 generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom v ďalšom korupčnom prípade. “Ak prokuratúra takýmto zvláštnym spôsobom vstupuje do aktívneho boja korupčného systému proti vyšetrovateľom, ide o mimoriadne nebezpečné konanie a ohrozovanie dôvery ľudí v právny štát a nezávislé fungovanie polície,” upozornila Remišová, ktorá je odhodlaná intenzívnejšie bojovať za zrušenie paragrafu 363.

Tri sudkyne konštatovali, že stíhanie nie je v poriadku

Tri sudkyne Krajského súdu (KS) v Bratislave, ktoré jednomyseľne rozhodli o prepustení vyšetrovateľov NAKA, v uznesení skonštatovali, že stíhanie nie je v poriadku. Kritizujú postupy okresného sudcu aj prokurátora, predložené dôkazy považujú za nedostatočné na to, aby boli skutky kvalifikované ako trestné činy, respektíve, aby z nich vyplynulo podozrenie z trestnej činnosti.

Z väzby sa dostali 1. októbra

Štvoricu vyšetrovateľov a Petra Scholtza zadržali vyšetrovatelia Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) 13. septembra. Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich obvinili v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov. Krajský súd v Bratislave ich z väzby prepustil 1. októbra.

Generálna prokuratúra SR v súvislosti s uznesením KS uviedla, že v uvedenej trestnej veci budú predložené sťažnosti obvinených proti uzneseniu o vznesení obvinenia na rozhodnutie Generálnej prokuratúre SR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. NAKA
  2. súd, kladivko, žena, sudkyňa
  3. Boris Kollár (Sme rodina)
  4. Na snímke advokát Peter Kubina prichádza na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave.
  5. Peter Pčolinský a Erik Tomáš v štúdiu TV Joj.
  6. NAKA
  7. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
  8. Robert Fico na snímke z videa.
  9. Robert Fico na snímke z videa.
  10. Roman Mikulec

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stančík sa zastrája trestným oznámením. Ide o “čurillovcov”: Ficovi opäť raz cvakli zuby naprázdno!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport