eReport.sk
Na snímke advokát Peter Kubina prichádza na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave.
Advokát Peter Kubina. Zdroj: tasr

Šéf z policajnej inšpekcie sa sťažoval na obhajcu „čurillovcov“! Čo na to Mikulec?


Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) nepovažuje za šťastné, aby pracovník Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) hodnotil prácu advokátov. Skonštatoval to v reakcii na podnet dočasného riaditeľa odboru policajnej inšpekčnej služby Západ Lukáša Vavrinca na obhajcu obvinených vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry Petra Kubinu na advokátsku komoru.

„Práca príslušníka Policajného zboru nie je o subjektívnych emóciách, takéto správanie sa nie je ani štandardné, ani vhodné,“ uviedol Mikulec v stanovisku, ktoré poskytol tlačový odbor kancelárie ministra vnútra. Rezort poukázal, že Vavrinec predtým nekomunikoval s nadriadeným.

Dôvodom podnetu je podľa Denníka N vyjadrenia Kubinu pre médiá po tom, ako Krajský súd v Bratislave prepustil jeho klientov z väzby. Očakával vyvodenie zodpovednosti voči tým, ktorí trestné stíhanie zorganizovali a zrealizovali. Vavrinec vyjadrenia označil za neakceptovateľné a v priamom rozpore so zdržanlivosťou, ktorú by mal každý advokát zachovať.

Slovenská advokátska komora (SAK) potvrdila, že sťažnosť v tejto veci jej bola doručená. „Rovnako ako v iných prípadoch, každou doručenou sťažnosťou sa zaoberá Revízna komisia SAK, ktorá vec preverí,“ uistila hovorkyňa komory Alexandra Donevová.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. súd, kladivko, žena, sudkyňa
  2. Sprava dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran a minister vnútra SR Roman Mikulec
  3. Andrej Stančík pred budovou Generálnej prokuratúry SR.
  4. Robert Fico na snímke z videa.
  5. Mladí smeráci počas scénky o "čurillovcoch".

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf z policajnej inšpekcie sa sťažoval na obhajcu „čurillovcov“! Čo na to Mikulec?

KOMENTOVALI STE: