eReport.sk
Obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik pred vyhlásením rozsudku na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 20. septembra 2021.
Dušan Kováčik pred vyhlásením rozsudku v Pezinku. Foto: tasr

Valí sa to naňho: Na Dušana Kováčika podali ďalšiu obžalobu

Na bývalého špeciálneho prokurátora podali ďalšiu obžalobu pre zločin prijímania úplatku. Potvrdila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková. Upozornil na to portál Aktuality.sk

„Obžaloba Úradu špeciálnej prokuratúry v tejto trestnej veci bola podaná na ŠTS 14. septembra. Napadla zákonnému sudcovi na pracovisku v Banskej Bystrici,” spresnila hovorkyňa. Obžalobu podali aj na podnikateľa Petra K. pre prečin podplácania. Podľa medializovaných informácií mal od neho prijať Dušan K. úplatok vo výške 50 000 eur za odňatie spisov jednému z prokurátorov ÚŠP.

Bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika odsúdil v pondelok (20. 9.) v inej veci ŠTS v Pezinku na 14-ročné väzenie. Vymeral mu aj trest prepadnutia majetku. Podľa súdu je vinný vo všetkých štyroch bodoch obžaloby. Mal pomáhať zločineckej skupine takáčovcov, zobrať úplatok, ako aj vynášať informácie o prebiehajúcich trestných konaniach zo špeciálnej prokuratúry. Rozsudok nie je právoplatný.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport